Süloğlu ilçesinin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 91.yılı

admin

Süloğlu ilçesinin Düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı (22 Kasım 2013 Cuma) ilçede düzenlenen törenlerle kutlanacak..

kurtuluş

Tören ilk olarak Hükümet konağı önünde ki Atatürk anıtına çelek konulması, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başlayacak

süloğlu-kurtuluş-kpk

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik; gazetemize yaptığı açıklamada; “Bu toprakların kolayca kazanılmadığını, bu uğurda binlerce vatan evladının şehit olduğunu belirterek, Bu toprakların düşman işgalinden kurtulması için çok büyük mücadeleler verildiğini, bu uğurda çok acılar çekildiğini söyledi.

DSC_0319

Atik; “Bize bırakılan bu emanetin çok iyi korunması gerekir. Bizler üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yerine getireceğiz. Süloğlu’nu daha modern hale getirip içinde yaşayan insanların mutlu olmalarını sağlayacağız. Gelecek nesillerin önünü açmak için ne gerekiyorsa yapacağız.İlçemizin düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı her yıl olduğu gibi bu yılda çeşitli etkinliklerle kutlanmaya devam edecektir. Bu coşkuyu, bu mutluluğu hep birlikte yaşamak için Tüm halkımızı davet ediyoruz.” Dedi.

süloğlu-kurtuluş-masa-tenisi

Öte yandan  Süloğlu Kurtuluş Bayramı Etkinlikleri Kapsamında önceki gün Masa Tenisi Turnuvası Düzenlendi. Turnuvanın Açılış Maçını Süloğlu Kaymakamı Numan Altay Ve Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik Yaptı.
süloğlu-kurtuluş-masa-tenisi (1)

22 Kasım 2013 SÜLOĞLU KURTULUŞ PROGRAMI

 

SAAT: 09:00 SÜLOĞLU KAYMAKAMLIK BİNASI ÖNÜNDE ÇELENK SUNMA.

SAAT: 19:00 SÜLOĞLU KAPALI SPOR SALONU’NDA MEHTERAN GÖSTERİSİ , TEKVANDO GÖSTERİSİ , FOLKLOR GÖSTERİSİ , EDİRNE DEVLET TÜRK MÜZİĞİ TOPLULUĞU’NUN KONSERİ.

 122 total views,  2 views today

Next Post

Kırcasalih’de Kurtuluş Bayramı Neden Kutlanmadı ?

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com ENGİN ÖZCAN – KIRCASALİH 20 KASIM 2013 KIRCASALİH’NİN KURTULUŞ BAYRAMI NEDEN YAPILMADI En son 2008 tarihinde Belediye Başkanı Şaban Kılıç zamanında yapılan Kırcasalih’nin düşman işgalinden kurtuluş bayramı nedense Sayın Suat Karakaş döneminde yapılmıyor. Edirne’nin tüm ilçeleri kurtuluş bayramını kutlarken Kırcasalih’li […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp