Süloğlu pazarı olduğu günlerde CHP İlçe Merkezi’ne ilgi artıyor

admin

IMG_3586

 

 

 

 

 

 

Süloğlu’nun pazarı Perşembe günleri yapılıyor. Pazarın olduğu günlerde CHP İlçe Merkezi’de köylerden gelen partililerle doluyor. Pazar yeri yanındaki ilçe merkezine gelen partililer bir taraftan kendi sorunlarını partililere iletiyor, diğer yandan ülke meselelerini tartışıyor. Belediye Başkanı Mehmet Orman kıran’da bazen ilçe merkezine gelerek vatandaşların sorularını dinliyor.

BAŞKAN KÖYLÜLERİN SORUNLARINI DİNLİYOR

Ormankıran, “Perşembe günleri yani ilçemizde pazarın yapıldığı günler, partimizin ilçe merkezi köylerden gelen vatandaşlarımızla dolup taşıyor. Bazen diğer partilerden insanlarımız da ilçe merkezimize geliyor. Burada hem ilçemizin hem de köylülerimizin sorunlarını görüşme imkânı buluyoruz. Ben de fırsat buldukça köylerden gelen halkımızın arasına katılıp onların sorunlarını dinliyorum. Bu arada Pazar konusunda şikâyet olduğunda gereken önlemleri alıyoruz. İlçemiz küçük olmasına rağmen pazarımız güzel oluyor. İnsanlarımız haftanın bir günü pazara gelip alışverişlerini yaparken diğer yandan birbiri ile görüşerek sorunlarını paylaşıyorlar.Bu arada  halkımızın eleştirilerini de dinlemiş oluyoruz.” Dedi.

IMG_3587

 

 

 

 

 

 

 

PAZARLARIN GÜZELLİĞİ BAŞKA  

Pazara gelen Vatandaşlar ise Süloğlu pazarına gelmeyi gelenek haline getirdiklerini, her Perşembe günü pazara gelerek alışveriş yapmanın ayrı bir zevki olduğunu, bu arada komşu köylerden veya ilçe merkezindeki eş dostla görüşme fırsatı bulduklarını belirterek, “ Pazar ürünlerinde son piyasa dengesizliğinden kaynaklanmış olacak ki fiyatlarında artış görüyoruz. Zamların dengeli yapılması lazım. Bizim ürünlerimiz yerinde sayarken satın alacağımız ürünlerin gereğinden fazla zamlanması bizleri zora sokar. Hal böyle olunca halk pazardan elini ayağını çeker” diye tepkilerini dile getirdiler.

Pazar esnafı ise halkın imkânlarının kısıtlı olması nedeniyle ilçe pazarlarına ilginin azaldığını bunda köylere kadar gelen seyyar pazarların etkili olduğunu belirterek; tüm bu olumsuzluklara rağmen ilçe pazarlarının güzelliği başka oluyor. Az kazancımız olsa da her hafta müşterilerimizi görerek, onlarla sorunlarımızı paylaşarak ,mutlu oluyoruz” dediler.

 85 total views,  2 views today

Next Post

Ümmete barış çağrıları

          Trakya Uluslararası Öğrenci Derneği Eski Cami önünde Ümmete Barış Çağrıları adlı bir bildiri açıkladı. Dernek üyelerinin katılımı ile açıklanan bildiride Dernek sözcüsü Mensur Seydi şunları kaydetti;” Üzülerek ifade etmemiz gerekir ki bugün Dünyada kan, gözyaşı ve savaşın yaşandığı bölgelerin tamamına yakını İslam Coğrafyası sınırlarıdır. Çocuk, […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp