Süloğlu Tarihinin En büyük yatırımlarını almaya devam ediyor

admin

Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik hizmetlerimiz  hızla devam ediyor dedi ve Süloğlu halkına müjdeyi verdi. “3 ay içerisinde Kültür Sarayımız hizmete girecek” 

DSC_1012

Süloğlu ilçesinin gelişme hızının yüksek bir tempoda devam ettiğini belirten Belediye Başkanı Atik;  İlçemizde önemli bir eksikliğini hissettiğimiz Kültür sarayı inşaatımızı başlattık. 3 ay gibi kısa bir süre içersinde halkımıza hizmet vermeye başlayacak. 750 m2 büyüklüğünde olan kültür sarayımızda her türlü detaya önem verdik. Hem ilçemizin hem de bölgenin genel ihtiyaçlarını karşılamış olacak.  Halkımıza en iyi hizmeti sunmak için sürekli çalışıyoruz. Bunun yanında  Anaokulumuzun inşaatı hızla devam ediyor.

DSC_0074

Yakın bir zaman içerisinde hizmete geçecek.  Yine ilçemizde yapılacak olan İlçe Devlet hastanesinin temelini atmak için artık gün sayıyoruz. Ekim ayında temelini atıp Hastanemizi de en kısa zamanda ilçemizin ve bölge halkının hizmetine sunacağız. Tabi biz göreve geldiğimiz ilk gün halkımıza hizmet etme konusunda söz vermiştik. Bunları gerçekleştirmek için ve daha fazlasını yapmak için çalışıyoruz.  İlçemizde yatırımlar bununla da kalmıyor.

DSC_0239

 

İlçemizin yine yıllardan beri kanayan yarası olan en büyük sorun içme suyu problemiydi. İlçemize yeni bir su deposu yapmak için gerekli çalışmalara hızla başladık. İlçemizin 30-40 yıllık su hatlarını ve su deposunu yeniliyoruz. Kalıcı çözümler üretmeye devam ediyoruz. Yine önümüzde ki Eylül ayı sonu itibarıyla Barajda ki sosyal tesisimizi hizmete açacağız. Çevre düzenleme çalışmalarımız ve eksikleri giderme çalışmaları hızla devam ediyor.  Yılın 12 ayı boyunca orası da halkımıza hizmet vermeye devam edecek” dedi.

Ramazan Bayramı ile ilgili açıklama yapan Başkan Atik; Ramazan Bayramının süresi bize  kısa geldi. Bayramları uzatma gibi bir telaşımız yok ama, birlik ve beraberliğimizin, kardeşliğimizin üst seviyeye çıktığı bir bayram yaşadık. Yıllardan beri bu tür etkinliklerimiz, bayramlarımız bizleri bir araya getirerek muştululuğumuzu üst seviyeye çıkartıyor.  Camide ki ve Belediyemizde ki bayramlaşma töreni ile beraber uzun süre belediye de halkımızla bayramlaşma devam etti. Her geçen gün bayramlaşma belediyemizde daha yoğun ve daha etkili yaşanmaya devam ediyor. Bu da halkımızın Belediyemize, belediyesine  sahip çıktığını gösteriyor. Bu da bizi daha çok mutlu ediyor. Bize daha çok çalışma şevki veriyor. Heyecan katıyor. Tabi artık halkımızın sorduğu tek bir şey var. “SIRADA NE VAR”  Bu kadar yoğun  hizmete alıştıktan sonra beklentilerin  çıtası yükseldi. Arkadan ne gelecek. Hangi hizmetler sırada var. Başka neler yapılacak. Projelerimizin birkaç tanesi son aşamaya geldi. Onları da hazırladıktan sonra uygulama aşamasında kamuoyuna açıklayacağız ve halkımızla paylaşacağız.

“DERE YATAĞININ AÇILMASI VE ISLAH EDİLMESİ”

Tabi aslında en önemli projelerden bir tanesi de 8 MİLYON’luk bir proje. “DERE YATAĞININ AÇILMASI VE ISLAH EDİLMESİ” projesi dir. Şehir içerisinde ki dere yataklarına beton kanal yapılacak. Yine Dere yatakları üzerine 3 tane yeni köprü yapılacak. Bu çalışmalardan sonra şehir merkezimiz de modern bir görüntü kazanacak. Süloğlu  ilçemiz tarihinin en büyük yatırımlarını almaya devam ediyor. Bir sonraki döneme bu yatırımları bırakalım gibi bir düşüncemiz de yok. Tam tersine daha fazla ne yapabiliriz diye sürekli çalışıyoruz ” dedi.

 151 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN: “BELEDİYE BAŞKANI ADAYI DEĞİLİM”

Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile düzenlenen ortak toplantıda  söz alan  Milletvekili Recep Gürkan kendisinin  Edirne Belediye adayı olacağı konusundaki iddiaları yalanladı. Gürkan “Edirne’de başarılı bir belediye başkanımız var. Ben ve Teşkilatımız başta olmak üzere Edirneliler de Başkanımızı hizmetlerinden dolayı çok seviyor. Böyle bir durumda Benim adaylığım söz konusu asla olamaz” […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp