Süloğlululara Müzik Ziyafeti

admin

Uyarı: Bu Haber izin alınmadan herhangi bir gazete ve internet sitesinde kaynak gösterilse dahi yayınlanamaz.

Edirne Valiliğince organize edilen Şumnu Günleri Etkinlikleri nedeniyle Edirne’ye gelen Bulgaristan’ın Şumnu Kültür Evi Halkoyunları Ekibi ile Edirne Belediyesi tarafından organize edilen 4. Bando ve Ciğer festivaline katılan Romanya Bando Ekibi Süloğlu İlçesinde gösteri sundu. Buradaki etkinliğe Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, Edirne Belediyesi Kültür Müdürü Ahmet Avcı, Süloğlu Eski Belediye Başkanı Hüseyin Kenar, Şumnu Kültür Evi Başkanı Nurten Remzi, Süloğlu Belediye Meclis Üyeleri ile yabancı misafirler ve Süloğlu’lu vatandaşlar katıldı. Etkinliğin sunuculuğunu Edirne Ajans Haber Koordinatörümüz Fikri Ak yaptı.

ŞUMNU EKİBİ SÜLOĞLU ETKİNLİK-23 NİSAN (60)

Şumnu Kültürevi Halk Oyunları ekibinin birbirinden güzel oyunlarını vatandaşlar ilgi ile izledi. Sanatçı Sıdıka Ahmedova nın şarkıları müzikseverleri coşturdu. Diğer taraftan Romanya Bando ekiplerinin gösterileri ve seslendirdiği şarkılar Süloğlulara neşeli dakikalar yaşattı. Gösteriler sonunda Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran etkinliğe katılan ekiplere teşekkür etti ve 10 Mayısta Süloğlu Barajı piknik alanında yapılacak Hıdrellez Şenliklerine herkesin davetli olduğunu ifade etti.

ŞUMNU EKİBİ SÜLOĞLU ETKİNLİK-23 NİSAN (53)

 291 total views,  2 views today

Next Post

KÜÇÜK ESNAFIN HALİ İÇLER ACISI

Son yıllarda artan vergiler, işlerin azalması nedeniyle küçük esnaflarımızın geçim alanları, ayakta kalıp işlerini sürdürmeleri daha da güçleşiyor. Büyük marketler, güçlü sermayeli şirketler küçük esnaflara yaşam hakkı tanımıyor. Edirne caddelerinde dolaştığımızda çevremizde” Devren kiralık, İşyerimizi kapatıyoruz” türünde işyerlerinin camlarına yapıştırılan yazıları görürüz. Yine bakıyoruz, kısa süre önce açıldığı halde bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp