Süloğlu’na Yatırımlar Hızla Devam Ediyor

admin

 

 4 Haziran 2013 Salı Günü Süloğlu ilçesinde Spor Salonu ve Arıtma Tesisinin açılışını yapan Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ilçede coşkuyla karşılanmıştı. Konuyla ilgili gazetemize açıklama yapan Süloğlu Belediye Başkanı Erol ATİK, Bakanımızın Edirne’den olması bizi gerçekten mutlu etti. Edirne’nin siyasi tarihinde Edirne’den sayılı bakanlar çıkmıştır.Sayın Bakanımızın Edirne’den Bakan olması ilimiz adına ne kadar şanslı olduğumuzun bir göstergesidir.

DSC_6369

 

Bakanımızın Edirne ve Trakya’ya büyük bir enerji katacağını düşünüyoruz.  Sayın Bakanımızı ilçemizde ağırlamak bizim için ayrı bir onur ve zevk oldu.  Bildiğiniz gibi Sağlık Bakanımız Dr Mehmet Müezzinoğlu ilçemize gelmeden önce Organize sanayi bölgesinde çeşitli ziyaretlerde bulundu. Oradan da ilçemize gelerek Belediyemizi ziyaret etti. Burada Bakanımızı karşılamaya gelen halkımızla kucaklaştı. Yoğun ve sıcak bir ilgiyle karşılaştık.  Bakanımızı karşılamaya gelen çok fazla vatandaşımız vardı. Bu sıcak ilgi sayın Bakanımızı da mutlu etti. Belediye ziyaretinin ardından, Süloğlu ilçemize kazandırdığımız bölgenin en büyük salonlarından biri olan SPOR Salonumuzun ve Atık Su Arıtma Tesisimizin açılışını yapmak üzere SPOR Salonumuza hareket ettik.  Trakya’da Atık Su tesisi olan ender birkaç belediyeden bir tanesi de Süloğlu Belediyesi’dir. İki ilin Arasındayız. Edirne ve Kırklareli’nin olan ilçemizin arıtma tesisi tamamlanmış durumda. Üzülerek söylemek zorundayız, iki ilimizin de arıtma tesisi yok. Trakya Ergene Havzası projeleri kapsamında Atık su ile ilgili arıtma tesisimizi tamamladığımız için Ergene Havzasını temiz su ile suluyoruz. Bununla beraber çevreye duyarlılığımız sözle değil, icraatla göstermiş olduk. Bunun yanında Köylerimizin katı atıklarını toplamak için çalışmalarımız göreve geldiğimiz günden beri devam ediyor.” Dedi.

Süloğlu Belediyesi’ne yapılacak olan İlçe Devlet Hastanesi hakkında bir açıklama yapan Başkan Atik;  Edirne’ye yakın oluşumuz, Edirne’den hizmet alma alışkanlığımız devam ediyor. Tabi burada ilçe ve bölge halkımız Merkezden hizmet alırken, hem maliyetli oluyor, hem de zaman kaybı oluyordu. İnsanlarımız da bu hizmetlerden sıkıntılı bir şekilde faydalanıyordu. Biz ilçe isek, Kamu kurumlarından eksikliğini hissettiğimiz yerleri ilçemize kazandırmak zorundayız dedik. Bunlardan bir tanesi de ilçe hastanesi idi.  Sağlık Bakanımıza taleplerimizi yoğun bir şekilde ilettik. İlçemizde “İLÇE TİPİ DEVLET HASTANESİ” yapılması için çalışmalar hızla sorunsuz bir şekilde devam ediyor.  Biz de Belediye olarak Hastanemizin yapılacağı yeri tahsis ettik.  Son dönemlerde ilçemizde yapılan en büyük yatırımlardan biri de İLÇE Hastanesi olacak. Böylece tüm vatandaşlarımız sağlık hizmetini daha sağlıklı almış olacak.”dedi.

 

 

 162 total views,  2 views today

Next Post

Borsa Çelik Süloları TMO’ya Kiralandı

  EDİRNE DEPOCULUK İŞLETMELERİ A.Ş. ile TMO EDİRNE ŞUBE MÜDÜRLÜĞÜ ARASINDA KİRALAMA SÖZLEŞMESİ İMZALANDI Trakya Bölgesinde birlikte iş yapabilme kültürü bakımından örnek teşkil edecek bir yapıya sahip olan ve yirmi ortaklı olarak 2011 yılında kurulan Edirne Depoculuk İşletmeleri A.Ş. tarafından 2012 yılında temel atılan çelik silo yatırımı tamamlandı. Tesislerin bir […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp