Süloğlu’nda 93/4 tertipler törenle birliklerine uğurlandı

admin

 

 

 

 

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

93/4 tertip gençler,birliğine teslim olmak üzere yola çıktı.Önceki gün Süloğlu Belediyesi önünde düzenlenen asker uğurlama törenine Belediye Başkanı Erol ATİK,Süloğlu İlçe Müftüsü Turgut Çavdar asker aileleri ve yakınları ile Süloğlu halkı katıldı.

süloğlu-asker-uğurlama

Burada yapılan törende askere gidecek gençler için müftü Çavdar dua etti ve vatani görevlerinde başarı diledi helallik istendi.

süloğlu-asker-uğurlama (2)

Daha sonra askere gidecek genceler aileleri ve törene gelen vatandaşlarla vedalaştı. Asker uğurlama töreninde gazetemize açıklama yapan Belediye Başkanı Erol Atik ,askerlik görevinin kutsal bir görev olduğunu her Türk gencinin bu görevi seve seve yerine getirdiğini ,Süloğlulu gençlerini de vatani görev için kışlalılarına uğurladıklarını belirterek; “ gençlerimizi davul zurna ile uğurladık sağlıklı olarak vatani görevlerini tamamlayıp sağ salim ilçemize dönmeler için dua ettik “ dedi

süloğlu-asker-uğurlama (3)

93/4 tertip silah altına alınarak kışlalarına uğurlanan Arif Güldüren,Şahin Antik ve Serkan Ceryan,Askere gidip vatani görevlerini yerine getirmenin gururu içinde olduklarını, bu görevi her Türk genci gibi seve seve yapacaklarını bu duygularla vatan aşkıyla askere gittiklerini ifade ettiler.

süloğlu-asker-uğurlama (1)

 127 total views,  2 views today

Next Post

BU VATAN SİZE EMANET..! 93/4 Mehmetçiklerimize vatani görevlerinde başarılar dileriz

BU VATAN SİZE EMANET…! Bugün; davullarla zurnalarla, en büyük asker bizim asker sloganlarıyla, ANALARIMIZIN SEVİNÇ GÖZ YAŞLARIYLA yolcu ettiğimiz ve Şu anda; yurdumuzun dört bir yanında bulunan birliklerine teslim olmak üzere yolda olan başta EDİRNE ve ülkemizin tüm 93/4 Mehmetçiklerimize vatani görevlerinde başarılar dileriz. Bu vatan size emanet… EDİRNE AJANS […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp