Süloğlu’nda bayram dayanışması

admin

Süloğlu İlçesinde bayramlaşma töreni belediyenin önünde gerçekleşti. Buradaki törene Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran, İlçe Kaymakamı, İlçe Jandarma Komutanı,  İl Genel Meclis üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri ile vatandaşlar katıldı.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA (5)

 

 

 

 

 

 

 

Bu yıl Süloğlu İlçesinde Kurban Bayramı tüm halkı kapsayan dayanışma içinde kutlandı. İlçe merkezinde kurban kesen vatandaşlar kurban etlerinin bir bölümünü belediye yanında kazanlarda pişirilerek ilçede ve köylere dağıtımı yapıldı. Bu tür dayanışmanın İlçede ilk kez uygulandığını belirten Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran şunları söyledi, “ Burada tüm halkı kucaklayacak kazan kaynatma dediğimiz.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA

 

 

 

 

 

 

 

İlçede kurban kesen vatandaşlarımızdan gelen kurban etleri ile halkımızın birlik ve beraberliğini pekiştirmek, halkımızı ayrımcılığı itmemek için böyle bir etkinlik düşündük. Gönlünden ne kopuyorsa halkımız kurban etlerini buraya getirdi. Burada halkımızla birlikte etlerimizi pişirdik. Bu etleri fakir fukaraya dağıtarak onların da bir kez de olsa et yemesini sağlamak istedik. Bilindiği gibi ülkemizin çevresinde savaş var bizler böyle birlik ve beraberlik içinde bulunarak dayanışma ve barış içinde olduğumuzu göstermeyi arzuladık. Süloğlu ilçemizde kürdü, Türkü, romanı bir araya gelip gurur verici bir durum. Burada hiçbir siyasi görüş ayrımı yapmadık. Bu geleneğimizi bundan sonra da sürdürmeyi hedefliyoruz” dedi.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA (1)

 

 

 

 

 

 

 

Daha sonra konuşan CHP Süloğlu İlçe Başkanı Önder Cin, bu etkinliğin amacının birlik ve beraberliği sağlamak olduğunu belirterek, “  partili belediyemizin böyle bir dayanışmada önderlik etmesini olumlu buluyorum. Ülkemizde eksik olan birlik ve beraberliği böyle birliği yansıtan çalışmalarımızla halkımızla dost ve birlikte olduğumuzu hiçbir ayrım gözetmeksizin görev yaptığımızı kanıtlamak istedik.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA (2)

 

 

 

 

 

 

 

 

Bu dayanışma çalışmalarımız bundan böyle de artarak devam edecektir. CHP’nin de asıl amacı budur. Özellikle ülkemizin çevresinde savaşların devam ettiği bir zamanda böyle dayanışmaya birlik ve dostluğa insanlarımızın ihtiyaçları vardır.  Belediye Başkanımız bu konuda önderlik etmiştir kendisini kutluyoruz” dedi.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA (3)

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda konuşan İl Genel Meclis Üyesi Mehmet Uzun, belediye Başkanları Mehmet Orman kıran’ın kurban Bayramında örnek bir dayanışma örneği sergilediğini ortaklaşa toplanan kurban etlerinin köylere dağıtılmasının örnek bir dayanışma olduğunu belirterek şunları kaydetti, “Biz de bunu sağlamak üzere buradayız. Ülkemizin her zamankinden daha çok bugün birlik ve beraberliğe ihtiyacı bulunmaktadır. Ben buradan tüm ülkemizin ve İslam aleminin Kurban Bayramını kutluyorum” dedi.

SÜLOĞLU FARKLI BAYRAMLAŞMA (4)

 14 total views,  2 views today

Next Post

MÜEZZİNOĞLU bugün, ilçelerdeki temel atma törenlerine katılacak

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu bugün saat 10.00’da Keşan İlçesine gelerek Gençlik Merkezi temel atma törenine katılacak.  Oradan Enez ilçesine geçecek olan Sağlık Bakanı, Enez’de saat 12.00 de yapılacak Bayramlaşma töreninde partililerle bayramlaşacak. Sağlık Bakanı daha sonra İpsala’ya geçecek saat 13.30’da Devlet Hastanesinin temelini atacak. Ardından İpsala Tarım Fuarının açılışını gerçekleştirecek. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp