Süloğlu’nda Kültür Merkezi İnşaatı Hızla Yükseliyor

admin

Süloğlu’nda 50 yıldır yapılmayan ve Edirne Belediyesinin destekleriyle yapılmaya başlanan Kültür Merkezi(Kapalı Düğün Salonu) inşaatı hızla yükseliyor.

1967 yılında belediye olan Süloğlu’na 50 yıldır yapılmayan 1200 kişilik  Kapalı Düğün Salonu ve Kültür merkezi yapım inşaatı Ekim ayında başlamış ve 3 Kasım Cuma günü CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun katılımıyla temeli atılmıştı.

İnşaat alanını Meclis üyesi ve Vatandaşlarla ziyaret eden Süloğlu Belediye Başkanı Mehmet Ormankıran yaptığı açıklamada; “Nihayet Süloğlu Belediyesi Kültür Sarayı’na kavuşacak. Çok amaçlı bir saray olmuş olacak. Şuan da İnşaatın çoğunu hallettik. Çok Yakın zamanda Çatısını bitirip içini hazırlayacağız. Bizler en iyisini yapmak için mücadele ediyoruz. Bir kez daha söylemek isterim ki  Benden önceki arkadaşlarda belki ekonomik durumlarından dolayı belki bu kadar içten istemediklerinden dolayı bu kültür sarayını, yeteri kadar destek görmediklerinden dolayı belki de yapamadılar. Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan ve Belediye Meclis Üyelerimizin vermiş olduğu kararla birlikte Süloğlu, özlemini giderme aşamasına geldi. Bundan sonra hiçbir aileye acaba yağmur yağdığında ömür boyu çocuğumun sünnetinde, çocuğumun evlenmesinde düğünü nerede yapacağım? diye bir tereddüttü yaşattırmayacağız. Hiçbir zaman Süloğlu’ndan desteğini esirgemeyen Edirne Belediye Başkanımız Recep Gürkan’a Süloğlu Halkı ve kendim adına teşekkür ediyorum, saygılar sunuyorum. ” dedi.

 203 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Üniversitesi’nde “GELECEĞİN MİMARI ÖĞRETMEN BULUŞMALARI” PROGRAMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen “Geleceğin Mimarı Öğretmen Buluşmaları” programının ilki, Milli Eğitim Bakanlığı Müsteşarı Doç. Dr. Yusuf Tekin’in katılımıyla Trakya Üniversitesi  Balkan Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Programa Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Milli Eğitim Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Atıf Ala, Öğretmen Yetiştirme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp