Süloğlu’nda Yaz Kur’an Kursu’na ilgi büyük oldu

admin

Yaz Kur’an Kursu ve Değerler Eğitimi Katılım Yükseltme Projesi kapsamında, Çocuklarımızın kurslara katılımını artırmak ve katılan çocukların motivasyon yükseltici uyarıcılarla kursa devamını sağlamak amacıyla Süloğlu Merkez ve merkeze bağlı 10 köyde başlatılan Yaz Kur’an Kursu büyük ilgi gördü.

17 Haziran 2019 tarihinde  Süloğlu Kaymakamlığı önderliğinde rekor bir katılımla başlayan kursun son haftasında Küküler köyü Mesire alanında Çocuklara köfte ve ayran ikramında bulunuldu. Çocukları bu mutlu gününde yalnız bırakmayan Süloğlu Kaymakamı Ali AÇIKGÖZ, Süloğlu İlçe Jandarma Komutanı Aslan Aslan, Süloğlu Müftü vekili Ertan Uçar, Kurs hocaları ve öğrenciler katıldı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Süloğlu Kaymakamı Ali Açıkgöz; “Yaz Kur’an Kursu ve Değerler Eğitimi Katılım Yükseltme Projesi kapsamında “Camide Çocuk Sesi, Vatanımın Neşesi” sloganıyla Kur’an Kurslarımız büyük ilgi gördü.  Rekor bir katılım oldu. Tabi bu süreçte Muhtarlarımız ile toplantı yapılarak bu hususun önemi anlatıldı. Köylerimizde çocuğu olan tüm aileler ile görüşmeler yapıldı. Ailelerimiz de sağ olsunlar bu konuya büyük hassasiyet gösterdi. Bu arada Kurslara devam eden öğrencilerimize yönelik Futbol, Voleybol Turnuvaları ile Güreş müsabakaları yapıldı. Kursların devam ettiği süre içerisinde ben de sık sık ziyaret ederek kurslardaki çocuklarımıza, arkadaşlarını da davet etmeleri tavsiyesinde bulundum. Yine çocuklarımız için Haftanın sürpriz bir gününde “Dondurma Günü”  yapıp, çocuklarımıza dondurma ikramında bulunduk. O kadar büyük katılım oldu ki,  geçen sene ilçe genelinde kurslara kayıt olan öğrenci sayısı 151 kişi iken bu yıl, bu rakam %100 oranından fazla artarak 313 kişiye ulaşmıştır. Buda bizi çok mutlu etti. Bugün de burada çocuklarımıza çeşitli ikramlarda bulunduk. Onların sevincini yaşamak bizi son derece mutlu etti. Emeği geçen hocalarımıza, Müftü vekilimize ve değerli ailelerimize çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

Kursun Son haftada olmasına rağmen rekor bir katılımla kursa olan ilginin arttığını ifade eden Süloğlu İlçesi Müftü Vekili Ertan Uçar yaptığı açıklamada; “ Sayın Kaymakamımıza buradan özellikle teşekkür ediyoruz. Taşın altına elini en çok koyan isim Sayın Kaymakamımız oldu. Süloğlu ilçemize bugüne kadar böyle bir kaymakam gelmemiştir. Bundan sonra da geleceğini zannetmiyorum. Her yönetici muhakkak bu konuda taşın altına elini koymalıdır. Bu çocuklarımızın geleceği için önemli bir sorumluluk ve görevdir. Vatanımız için dinini ve milletini seven bir nesil yetişsin ki ülkemize faydalı olsun.”dedi.

Konuşmaların ardından çocuklara Köfte ve ayran ikram edildi. Çocuklar gün boyunca Doğanın en güzel yerinde günün tadını çıkarıp arkadaşlarıyla doyasıya eğlendi.

 662 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Ajans’tan Süloğlu Kaymakamına Ziyaret.

10 Haziran 2019 Tarihinde Süloğlu ilçesine atanan Kaymakam Ali Açıkgöz’e, Edirne Ajans Şirket Müdürü Necmi Engin ve Genel Koordinatör Muhsin Başak Hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.  Açıkgöz’ü makamında ziyaret eden Şirket Müdürümüz Necmi ENGİN, Süloğlu İlçe Kaymakamı Açıkgöz ile sohbet edip çalışmalar hakkında çeşitli istişarelerde bulundu. Göreve başladığı ilk günden itibaren […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp