Süloğlu’nun Kurtuluşunun 91.yılı kutlandı.

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Süloğlu ilçesinin Düşman işgalinden kurtuluşunun 91. yılı ilçede düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Tören ilk olarak Hükümet konağı önünde ki Atatürk anıtına çelek konulması, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.

Akşam Saat: 19:00’da ilçenin yeni yapılan Spor Salonunda devam eden Kurtuluş etkinliklerine halkın ilgisi büyük oldu.

süloğlu-kurtuluş-mehteran33

Kurtuluş etkinliklerine Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, İlçe Kaymakamı Numan Altay, Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu Müdürü M. Fadıl ATİK, Belediye Meclis Üyeleri ve İlçe halkı katıldı.

süloğlu-kurtuluş-thm-konser72

İlk olarak açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Erol Atik; Bu toprakların kolayca kazanılmadığını, bu uğurda binlerce vatan evladının şehit olduğunu belirterek, Bu toprakların düşman işgalinden kurtulması için çok büyük mücadeleler verildiğini, bu uğurda çok acılar çekildiğini söyledi. Atik; Kurtuluşumuzun 91. yılında bu güzel gecede siz değerli halkımızla birlikte olmanın mutluğunu yaşıyorum. Hepinize bol eğlenceli bir gece diliyorum. Sizleri sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

süloğlu-kurtuluş-erol-atik-51

Konuşmanın ardından Kurtuluş etkinlikleri ilk olarak Süloğlu okulu ana sınıfı öğrencisi Cemre Bozoğulları’nın Atatürk şiirini okumasıyla start aldı. Ardından İlçenin Taekwondo grubu öğrencilerinin sunduğu gösteri salonda büyük ilgi gördü. Gösteri sonunda Taekwondo grubu öğrencilerine ve Öğretmenleri Metin Eşme’ye sundukları gösteriden dolayı Süloğlu kaymakamı Numan Altay Teşekkür edip çiçek verdi.

süloğlu-kurtuluş-taekwondo-25

Daha sonra salona büyük bir coşkuyla giren İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımı, Marşları ile Salondaki izleyicilere unutulmayacak bir gece yaşattı. Mehteran takımının gösterisi sonunda Süloğlu Belediye Başkanı Erol Atik, İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Mehteran Takımına teşekkür edip çiçek verdi.

süloğlu-kurtuluş-mehteran30

Mehteran takımının ardından Halk oyunları ekibi ile devam eden Kurtuluş Töreni etkinliklerinde Gecenin en renkli bölümü Edirne Anadolu Folklor Vakfı Öğrencilerinin Roman havaları eşliğinde sunduğu gösteri oldu. Çiçekçi kız şarkısı ile sahneye alkışlar arasında çıkan çiçekçi kızın protokole karanfil vermesi, ve ekibin gösterileri izleyicilere unutulmaz bir gece yaşattı.

süloğlu-kurtuluş-roman-oyunları-60

Gece Edirne Devlet Türk Müziği Topluluğu’nun konseri ile devam etti. Belediye Başkanı Erol Atik’in de sahne alan Sanatçıya eşlik etmesi gözlerden kaçmayan ayrıntılar arasında yer aldı.

süloğlu-kurtuluş-thm-konser78

Kurtuluş Töreni Sonunda Protokol mensupları gecede emeği geçen herkese tek tek teşekkür edip fotoğraf çektirdi. Etkinlik Aşure ikramı ile sona erdi.

süloğlu-kurtuluş-87

 40 total views,  2 views today

Next Post

Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan'ın Öğretmenler Günü Mesajı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com 24 Kasım Öğretmenler günü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Edirne İl Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN; “Her toplum; ömrünü sürdürebilmek, yarınlarda kendi varlıklarının mücadelesini verebilmek ve idealinde kurmuş olduğu bir dünyayı gerçekleştirebilmek için bazı dinamiklere ihtiyaç duyar. Bu ihtiyaçlar temin edilmeden […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp