Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı

admin

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (7)

 

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesinin açılış törenine Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu,   Gümrük ve Ticaret Bakanı Cenap Aşcı Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Edirne Milletvekilleri , Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, Belediye Başkanı Recep Gürkan, Sivil toplum kuruluş yetkilileri katıldı.

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (1)

 

 

 

 

 

 

 

Törende ilk olarak söz alan Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Emrah Erten, 60 dönüm alanda inşa edilen 73 bin m2 alana sahip 400 yatak kapasiteli kendi enerjisini doğal gazından üretebilen bir modern hastanenin açılışını yapıyoruz. Bu tesis tıbbi hizmet kalitesi en üst düzeyde düşünülerek inşa edildi. İleri tıbbi cihazlarla donatıldı. Bu tür modern bir hastane ile Balkanların sağlık üssü olacağız. Sağlık turizmi alanında yapacağımız projelerle ülkeye katma değer yaratılacak. Böyle bir eseri kazandıran Sağlık Bakanımıza teşekkür ediyorum’ dedi.

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (4)

 

 

 

 

 

 

 

 

Toplantıda söz alan Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, mübarek günde mübarek eserlerin açılışını yaptıklarını belirterek, “ Bakanım 30 yılda yapılacakları dört yılda yaptı. Bu eser bölgemiz ve balkanlar için çok önemli bir sağlık kuruluşudur. Hastanemizin Edirne’ye hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu. Sağlık bakanı Mehmet Müezzinoğlu konuşmasında, Bir şifa merkezinin açılışında Edirne’lilerle birlikte olmaktan mutlu olduğunu kaydederek, “ Bu eserlerin Edirne’ye hayırlı olmasını dilerim. 1 Kasım seçimlerinin ülkemize hayırlı olmasını dilerim. Bu güzide eserin Edirne’mize hayırlı olmasını dilerim” diye konuştu.

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (2)

 

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (5)

 

 

 

 

 

 

 

 

Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (6)

 

 

 

 

 

 

 


Sultan 1. Murat Devlet Hastanesi törenle açıldı (8)

 229 total views,  2 views today

Next Post

İlker Başbuğ Edirne hayranı

            Edirne Belediyesince organize edilen 3.kitap fuarının onur konuğu olarak katılan 26. Genel Kurmay Başkanı İlker Başbuğ Edirne’ye  büyük ilgi duyduğunu belirterek şunları kaydetti, “ Konuşmamı Edirne Belediye Başkanı’nın beni 3. Kitap fuarına  beni davet ettiği ve belediye. Başkan’ın benim hakkımda  kullandığı sözleri için teşekkür […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp