Suriye’li Muhaliflere Gidecek Yardım Konvoyu Kapıkule’den Giriş Yaptı

admin

AW000892

 

Geçtiğimiz hafta İngiltere’nin başkenti Londra’dan çıkan ve Suriyeli muhaliflere teslim edilecek olan yardım konvoyu Kapıkule sınır kapısından giriş yaptı. Merkezi Londra’da bulunan ‘İyilik Harekâtı’ ve Türkiye’deki ‘Yardımeli’ Derneği’nin girişimleriyle Suriye’ye götürülmek üzere yola çıkan ve içinde çok miktarda tıbbi malzeme taşıyan 28 adet ambulans, Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye giriş yaptı.

İyilik Harekâtı ve Yardımeli Derneği tarafından Avrupa ülkelerinde toplanan çok miktarda ilaç, çocuk maması ve tıbbı malzeme ile birlikte 28 ambulans, Özgür Suriye Halkına teslim edilmek üzere geçtiğimiz hafta Londra’dan yola çıktı. Yardım konvoyu Kapıkule Gümrük Kapısı’ndan Türkiye’ye girdi. Konvoyun önümüzdeki hafta Suriye’de olması planlıyor.

Yardımeli Derneği Dış İlişkiler Sorumlusu Muhammet Çiçek yaptığı açıklamada “Konvoyumuzda gönüllü 82 aktivistimiz var. Özgür Suriye halkına biri seyyar hastane olmak üzere 28 adet ambulans ile birlikte çocuk maması, ilaç ve tıbbi malzeme götürüyoruz. Bugün de inşallah Suriye’de olacağız ve malzemeleri ve araçları teslim edeceğiz “dedi.

 152 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Müzesi İçin Kollar Sıvandı

  Kırkpınar Kültürünü Tanıtma ve Yaşatma Derneği Yönetim Kurulu Üyeleri Vali Hasan Duruer’i makamında ziyaret etti. Dernek Başkanı Kırkpınar eski ağalarından Alper Yazoğlu, Kırkpınar Müzesi konusunda Edirne Valiliği ile ortaklaşa hareket edeceklerini söyledi. Alper Yazoğlu, Seyfettin Selim, Mustafa İriş, Mübeccet Güzey, Beyazıt Sansı ve Özcan Başgül’den oluşan Kırkpınar Kültürünü Tanıtma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp