Suriyeli mülteciler Sarayiçi’nde

admin

SURİYELİ MÜLTECİLER SARAYİÇİ'NDE (1)

 

 

 

 

 

 

Ülkelerindeki iç savaştan kaçarak ülkemize sığınan  Suriyeli Mülteciler Avrupa hayali ile yollara çıkarak sonunda Edirne’ye geldiler.Sarayiçinde  toplanan Mülteciler akibetlerinin ne olacağını bekliyorlar Ailesi ili birlikte Sarayiçi’ne bulunan  mekanik  Mühendisi Cengiz ve Eşi  ile birlikti  tek çocuğu ile Avrupa hayalini sürdürüyor. İki yıl önce Suriye iç savaşı nedeniyle ülkesinden ayrılan bir süre Kilis’te kalan mülteci aile daha Sonra İstanbul Gaziosmanpaşa’ya gelmiş.  Mülteci aileleri arasında Sarayiçinde  kalanCengiz bugüne kadarki yaşantıları ile ilgili olarak şunları söyledi, “ İstanbul’da çalıştım  kira var maaş çok az.  Türk çalışanlarının yarısı kadar para alıyorduk. Geçimimizi sağlayamadık. Bizim  Avrupa’da  oturma izni alanlar sürekli çalışıyor.

SURİYELİ MÜLTECİLER SARAYİÇİ'NDE (4)

 

 

 

 

 

 

 

 BİZE ÇOK AZ PARA VERİYORLAR

Avrupa ülkeleri herkese veriyor. Almanya. Hollanda ve İsviçre’de çalışanlar izin aldılar. Şu anda Bulgaristan sınırı kapalı zor şartlarda ihtiyaçlarımızı karşılıyoruz. Bugüne kadar biriktirdiğimiz paralarla yetindik. ailem üç kişi , Edirne’ye gelince 4 gün otoban yanında oturduk. Karar bekledik henüz  karar gelmedi. Daha sonra buraya geldik.Bizim sorunlarımızla ilgili üç Arkadaşımız Ankara’ya gidecek. Başbakanla görüşecek. Kararın kısa sürede olumlu şekilde çıkacağı inancındayız.

SURİYELİ MÜLTECİLER SARAYİÇİ'NDE (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 TEK KURTULUŞ YOLUMUZ AVRUPA’YA GİTMEK

Eğer karar olumsuz çıkarsa bu kez sınıra giderek sesimizi duyurmaya çalışacağız. Bizim tek kurtuluş yolumuz Avrupa, ondan başka yaşama şansımız yok. Tekrar İstanbul’a geri dönmek istemiyoruz. Avrupa’ya gitmek için tüm imkanları kullanacağız. İstanbul’da bizim için yaşam şansı yok ço az para veriyorlar ve zamanında para alamıyoruz. Biz Türkiye ile tek milletiz sizler bizim dostumuz ve arkadaşımızsınız. Türkiye gerçekten çok güzel. Biz Türkiye’de sadece sınır kapısının açılmasını istiyoruz başka bir talebimiz yok” dedi.

SURİYELİ MÜLTECİLER SARAYİÇİ'NDE (5)

 5 total views,  2 views today

Next Post

NAZIR, “sigorta hastanesinin bazı birimleri kalmalı”

              Eski adıyla sigorta yeni ismiyle Selimiye Devlet Hastanesinin de içinde bulunduğu Yancıkçı Şahin Mahalle Muhtarı Orhan Nazır, Selimiye Devlet Hastanesinin tamamen mahalleden  kaldırılmasının doğru olmadığını belirtti. Nazır, “ mahallemiz ve çevredeki mahallelere uzun süre sağlık hizmeti veren hastanenin tümüyle kaldırılmaması gerektiğine inanıyorum. Mahallemiz […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp