T.B.M.M.Başkanı Mustafa Şentop Edirne’de

admin

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Mustafa Şentop  Edirne programı kapsamında Okul ve Hastane açılışına katıldı.

Saat: 10.00’da İpsala Belediyesi ‘ni Ziyaret Eden Meclis Başkanı Mustafa Şentop’u İpsala Belediyesi önünde Edirne Valisi Ekrem Canalp, İpsala Kaymakamı Enis Aslantatar, AK Parti MKYK Üyesi ve Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Belediye Başkanı Mehmet Kerman ile protokol üyeleri  karşıladı.

Belediye Ziyaretinin ardından İPSALA ATATÜRK ORTAOKULU açılış törenine katılan Meclis Başkanı Şentop burada yaptığı konuşmada; “Milli eğitim önem verdiğimiz alanlardan birisidir.Daha önce de hükümetler ve siyasetçiler mutlaka eğitimle ilgili önem vermişlerdir. Ama ben birkaç şey paylaşmak isterim. 2002’den bu yana okullaşma ve öğretmen ve öğrenci sayısı bakımından baktığımızda, yaklaşık olarak 20 milyon civarında orta öğretimde öğrencimiz var. Öğretmen sayımız da 1 Milyon civarında. Aslında standarda baktığımızda 20 öğrenciye 1 öğretmen düşüyor. Sağlıkla beraber en önem verdiğimiz alan eğitim alanıdır. Biliyorsunuz 2003 yılından bu yana öğrencilerimizin ders kitaplarını ilk gün okula geldikleri andan itibaren ücretsiz olarak önlerine koyuyoruz. Bizim milletimizin çocukları diğer ülkelerin çocuklarıyla mukayese ettiğimiz çok daha potansiyelli. Çocuklarımız çok zeki. Öğrencilerimize, gençlerimize, bu bakımdan geleceğimize güvenle bakıyoruz.” Dedi.

Konuşmaların ardından İPSALA ATATÜRK Orta Okulu’nun açılış kurdelesi kesildi ve okul ziyaret edildi. Ziyaret esnasında TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Vali Ekrem Canalp, sınıflarda ders işleyen öğrencileri ziyaret etti. TBMM Başkanı Mustafa Şentop ve Vali Ekrem Canalp öğrenci sırasına oturarak sınıfta bulunan öğrencilerle sohbet etti.

Edirne Belediye Başkanı Gürkan’a Taziye Ziyareti

Okul Açılış programından sonra Annesi vefat eden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın İpsala’daki evine T.B.M.M. Başkanı Şentop ve beraberindekiler tarafından taziye ziyaretinde bulunuldu.

Daha sonra Keşan’a hareket eden Şentop ve beraberindekiler, Keşan Devlet Hastanesi açılış törenine katıldı. Açılış töreninde konuşma yapan Meclis Başkanı Şentop; “Bu tesis 195 yataklı. Gerçekten de sadece Keşan’a değil, bölgeye özellikle, Trakya’nın doğusuna sınırlarımız içerisinde hizmet edecek. Bununla da yetinmiyoruz. Sınırlarımızın ötesine de, büyüklükte , kapsamda, ebatta bir tesis.Değerli Keşanlılar sağlık alanında çok önemli mesafeler alındı. 17-18 yıldır Türkiye’de özellikle sağlıkta Türkiye’nin çehresi değişti.” Dedi. T.B.M.M. Başkanı Mustafa Şentop’un konuşmasının ardından Hastanenin açılış kurdelesi kesildi.

Hastanenin açılış töreninden sonra T.B.M.M. Başkanı Şentop Keşan Ticaret Odası’nda STK’lılarla bir araya geldi.

Keşan Ziyareti programında sonra Edirne’ye hareket eden T.B.M.M. Başkanı Şentop, Edirne Valiliğini ziyaret etti.  Trakya Üniversitesi’ni de ziyaret eden Şentop, Balkan Kongre merkezinde öğretim üyeleri ve öğrencilere buluştu. Şentop, Edirne Trakya Üniversitesi’nde Toplu Açılış Törenine katıldı.

T.B.M.M. Başkanı Şentop  akşam saatlerinde Lalezar Restaurant’ta EDİRNE STK’lılarla YEMEKLİ TOPLANTI ‘da buluştu.

 276 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Gürkan’ın Acı günü

“Mekanın Cennet olsun Ümmüş Anne, Işıklar içinde uyu… OĞLUN, dün olduğu gibi bugünde, bundan sonra da bize EMANET”…. Geçirdiği rahatsızlık sonucu hayatını kaybeden Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın annesi Ümmüş Gürkan son yolculuğuna uğurlandı. Başta Edirne Merkez olmak üzere ilçe, belde ve köylerden binlerce vatandaş cenaze töreninin gerçekleştiği İpsala ilçesine […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp