T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ETSO’yu ziyaret etti

admin

Türkiye Cumhuriyeti Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Sofya Büyükelçilik Emniyet Müşaviri Metin Tanış beraberinde Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük ile birlikte Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret etti.

T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ETSOyu ziyaret etti

Büyükelçi Gökçe, ziyaret esnasında Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri ile görüştü. Zıpkınkurt ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Edirne ekonomisi hakkında bilgi verdi.

T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ETSOyu ziyaret etti (2)

Dört ay önce göreve başladığını belirten Büyükelçi Süleyman Gökçe, aktif bir Büyükelçilik görevi yürütmeyi düşündüğünü ve ziyaretler gerçekleştirdiğini belirtti. Edirne’de gerçekleştireceği temaslar kapsamında Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı ziyaret ettiğini Söyleyen Büyükelçi: “Türkiye ile Bulgaristan arasında daha sağlam ilişkiler kurulması için Edirne’ye ve bölgeye daha sık gelmeyi düşünüyorum” dedi.

T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ETSOyu ziyaret etti (3)

Yapılan görüşmenin ardından öğlen yemeğine geçildi. T. C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe, Sofya Büyükelçilik Emniyet Müşaviri Metin Tanış, Dışişleri Bakanlığı Edirne Temsilcisi Büyükelçi Murat Ahmet Yörük, Filibe Başkonsolosluğu Muavin Konsolos Murat Muhacıroğlu, Filibe Başkonsolosluğu Ticaret Ataşesi Barış Yeniçeri ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt, Yönetim Kurulu Üyeleri, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Emin İnağ, Edirne Kadın Girişimciler Kurulu Başkanı, Başkan Yardımcısı ve Edirneli işadamları yemekte bir araya geldi.

T.C. Sofya Büyükelçisi Süleyman Gökçe ETSOyu ziyaret etti (1)

Büyükelçi Gökçe, işadamlarına Bulgaristan’daki yatırım fırsatları ve Türk yatırımları hakkında bilgi vererek:“Sofya’da bir eviniz olduğunu unutmayın” dedi. Büyükelçi Türkiye ile Bulgaristan arasındaki ticari hacmin 5 milyon dolar olduğunu, bu rakamın 10 milyon dolara çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. Edirne ve Trakya Bölgesinde potansiyelin olduğunu Türkiye- Bulgaristan arasındaki ticareti arttırmayı başarabileceğini söyleyerek ticari yatırımların yanı sıra turizm yatırımlarını da desteklerini sözlerine ekledi.

“Bizlerin görevi ticareti, yatırımları, enerji verimliliğini ve turizmi arttırmak” diye konuşan Büyükelçi alt yapı ve kalkınma projeleri hakkında işadamlarına bilgi verdi.

 66 total views,  2 views today

Next Post

Şehit Polis Müdürü Ebediyete Uğurlandı

Görevi başında kalp krizi geçirerek kaldırıldığı Edirne Devlet hastanesinde yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybeden görev şehidi Asayiş Şube Müdürlüğünden sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı Ertan Nezihi Turan için Edirne Valiliği önünde tören düzenlendi. Valilik önünde düzenlenen törene Edirne Valisi Hasan Duruer, Belediye Başkanı Recep Gürkan, 54. Mekanize Piyade […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp