T.Ü İlahiyat Fakültesi Açılışını İki Bakan Yaptı

admin

Sağlık Bakan Müezzinoğlu Ve Kalkınma Bakan Yılmaz Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin Resmi Açılışına Katıldı

Trakya Üniversitesi bünyesinde bu öğretim yılı faaliyete geçen İlahiyat Fakültesi’nin resmi açılışı, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla gerçekleşti.

 

Trakya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin resmi açılışı gerçekleşti. Selimiye Cami arkasında bulunan ve yıllardır İstanbul Üniversitesi’nin Güneydoğu Avrupa Araştırmalar Merkez binası olarak kullanılan binada hizmet verecek olan İlahiyat Fakültesi, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile Kalkınma Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla resmi olarak açıldı.

YÖRÜK”AÇILIŞIN KUTLU DOĞUM HAFTASINDA YAPILMASINDAN MUTLUYUZ”

Programın açılış konuşmasını yapan Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yener Yörük, fakültenin açılışının Kutlu Doğum Haftası’na denk getirilmesinden duyduğu memnuiyeti dile getirdi. Yakın zamanda merkez kampusta İlahiyat Fakültesi’nin yeni binasının temelinin atılacağını kaydeden Rektör Yörük, İlahiyat Fakültesi’nin sadece Edirne’ye ve Trakya’da değil, Balkanlarda da büyük bir ihtiyacı karşılayacağını söyledi.

Programda konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise Trakya Üniversitesi’nin sadece Edirne’ye ve Trakya’ya değil, komşu ülkelerinde dâhil olduğu çok geniş bir coğrafyaya hizmet ettiğini belirterek, “İlahiyat Fakültesi’nin iç mimarimize, gönlümüze şifa olacak şekilde ilmi çalışmalara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

MÜEZZİNOĞLU”TRAKYA’DA YAŞAYAN İNSANLARIMIZA ÖZGÜVEN KAZANDIRACAK”

Son olarak programda konuşan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu ise şunları söyledi:

“Dünyanın en çok ihtiyacı olan kelimeler; daha çok hak ve adalet, daha çok ilim ve irfan, daha çok sevgi ve hoşgörü ve daha çok daha güçlü barış. İnşallah Edirne’miz bu anlamda tarihi geçmişinden taşıdığı bu medeniyet zenginliklerini tarihi geleceğe de taşıyacaktır. Trakya Üniversitesi, sağlık ve eğitim alanında üzerine düşen görevi tarihi geleceğe taşıyacak şekilde yaptığına inanıyorum. İlahiyat Fakültesi de bu anlamda önemli bir sorumluluk ve görev üstlenecektir. Fakülte yalnız Edirne’ye ve Trakya’ya değil Bosna, Kosova ve Batı Trakya’da yaşayan insanlarımızın da medeniyet değerlerine yeniden özgüven katacaktır.”

Konuşmaların ardından kurdele kesilmesinin ardından fakültenin açılışı gerçekleştirildi. Bakan Müezzinoğlu, Bakan Yılmaz ve beraberindekiler daha sonra Hilye-i Şerif sergisini gezdi.AW001120

 27 total views,  2 views today

Next Post

Halkın Ortak Değerleri

Ülkemizde son yıllarda öyle olaylara tanık oluyoruz ki,  bu sorunları değerlendire sorunun nedenlerini tüm boyutları ile değerlendiren insanlarımız bu yaşananları anlamakta zorluk çekiyor. Bakıyorsunuz bölgemize bir devlet büyüğü veya bakan geliyor.  Bu kişiler çevresini saran kişilerin para isteyeceği alışkanlığı olacağını dikkate alarak böyle gezilere hazırlıklı çıkıyor. Ceplerindeki paralarları dağıtarak halkın […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp