T.Ü. Rektörü Prof. Dr. Yener YÖRÜK’ten EDSİAD’a Ziyaret

admin

 

T.Ü. Rektörü Sayın Prof. Dr. Yener YÖRÜK EDSİAD’I ziyaret etti.

Trakya Üniversitesinin bölgenin en önemli potansiyel gücü olduğunu ve bu gücün bölge kalkınmasına rasyonel bir biçimde katkı vermesi için İş Dünyası ile birlikte çalışarak faydalı olacaklarına inandığını söyledi.

Teklif gelmesi halinde Üniversite yerleşkesinde bulunan boş alanları Teknopark AR-GE çalışmaları için yap işlet devret modeliyle tahsis yapabileceklerini belirtti.

Türkiye’nin Orta Gelir seviyesinden çıkışı için ihtiyaç duyulan yüksek katma değerli üretimi yapacak nitelikli işgücünün yetiştirilmesi ve 2023 vizyonunun yakalamasına katkı sağlayacak adımları atmaya Trakya Üniversitesinin hazır olduğunu söyledi.

Üniversitenin Sanayi ve piyasanın ihtiyaç duyduğu aktüel bölümlerin açılması için çalışma başlattıklarını, başlangıç olarak iletişim sektörünün beklentilerini mercek altına alarak bu çalışmayı İş Dünyasının beklentilerini de dikkate alarak geçekleştireceklerini söyledi.

Trakya Üniversitesinin ihtiyaçlarının öncelikle bölgeden sağlanması için hassasiyet gösterdiklerini, Edirne piyasasının canlı olmasının herkesin yararına olduğunu ve yeni iş imkânlarının sağlanması ile Edirne’den göç sorununun çözümüne katkı vermek istediklerini ifade etti.

Sayın Rektörümüzün EDSİAD’I ziyareti anısına Edirne elişi Çinisi ve Konfederasyonumuz TÜRKONFED’İN 2012 yılı çalışması “Orta Gelir Tuzağından Çıkış: Hangi Türkiye?” kitabı takdim edildi. FOT_0006

 244 total views,  2 views today

Next Post

ROMANLARIN RENKLİ SİMASI KÖRÜKLÜ HAYATA VEDA ETTİ

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde işçi statüsünde çalışarak sanat icra eden eski Çeribaşı Mehmet Ali Körüklü, geçirdiği rahatsızlık sonucu 61 yaşında hayata veda etti. Edirne’nin renkli simalarından olan Mehmet Ali Körüklü, tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde önceki gün sabaha karşı yaşamını yitirdi. Körüklü için İkindi Namazı sonrası cenaze […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp