T.Ü’de okuyan yabancı uyruklu öğrenciler toplandı

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Trakya Üniversitesinin çeşitli bölümlerinde okuyan ve farklı ülkelerden gelen öğrenciler Trakya Uluslar arası Öğrenci Derneği organizasyonunda İlim Yayma Cemiyeti Edirne Şubesi Yükseköğretim Erkek Öğrenci Yurdunda yemekli toplantı ile bir araya getirildi.

Trakya Üniversitesinde Okuyan Yabancı Uyruklu Öğrenciler Bir Araya Geldi

Yemeğin akabinde çay ve tanışma faslı yapıldı. Sonrasında söz alan Trakya Uluslar arası Öğrenci Derneği Başkanı Kadir Alkan toplanış amacı ve neden iletişim halinde olmaları gerektiğinin önemini anlattı. Dernek olarak yurt dışından ülkemize gelen öğrencilerin sorunları ile ilgilenmek ve yardımcı olmanın temel amaçları olduğunu anlatan Alkan, farklı program ve etkinliklerin dernek bünyesinde devam edeceğini ve kendilerini bu programlardan haberdar edeceklerini vurguladı.

Trakya Üniversitesinde Okuyan Yabancı Uyruklu Öğrenciler Bir Araya Geldi (1)

Akabinde İlim Yayma Cemiyeti Yurt Müdürü Vefik Günay İslam’da kardeşliğin önemi hususunda örnekleriyle anlatımda bulundu. Bu toplantıların devamını isteyen misafir öğrenciler memnuniyetlerini dile getirerek toplantıdan ayrıldılar.

 121 total views,  2 views today

Next Post

Ülkenin bugünü ve geleceği konferansta tartışıldı

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Nurettin KALDIRIMCI, 8 Kasım 2013 tarihinde Rektör Vekili Prof. Dr. Hüseyin SARIOĞLU ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Süleyman PİŞKİN’i rektörlük makamında ziyaret etti. Ziyaret sonrasında Trakya Üniversitesi Girişimcilik Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin organize ettiği, İktisadi […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp