Tabakoğlu, Edirne’nin yaşayan değerlerini “Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı”na davet etti

admin

Rektör prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne’nin yaşayan değerlerini “Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı”na davet etti

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ve Genel Sekreter Yardımcısı Öğr. Gör. Hakan Akıncı, yaşayan değerlerimize sahip çıkmak ve kendilerini 7-8 Eylül 2018’de Sultan II. Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi’nde gerçekleştirilecek “Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı”na davet etmek amacıyla, “Edirne’nin Saadet Ablası” Dr. Saadet Yardım’ı ve Topkapı Sarayı’nın Eski Müze Müdürü Filiz Çağman’ı ziyaret etti.

Yaşayan değerlere, hayattayken hak ettikleri değeri vermek adına bir gelenek haline getirilen ziyaretlerde, Dr. Saadet Yardım, Dr. RatipKazancıgil ile olan anılarını ve gönül birliğini aktarması amacıyla Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı’nın, Dr. RatipKazancıgil anısına düzenlenen ilk oturumuna davet edildi.

Rektör Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ayrıca, dünyanın sayılı el yazması ve minyatür sanatı uzmanlarından, 1997-2005 yılları arasında Topkapı Sarayı’nın müze müdürü olarak görev yapan Filiz Çağman’ı, Edirne’de büyük çabalarla ortaya çıkarılan yapı ve eserlerle birlikte Sağlık Müzesi’nin düzenlenme ve yeniden gün yüzüne çıkarılma süreçlerini anlatmak üzere Osmanlı Sağlık Gelenekleri Toplantısı’na davet etti.

 220 total views,  2 views today

Next Post

Tarımsal Araştırma Enstitüsü’nden “Çeltik Tarla Günü’’ etkinliği

Geliştirdiği tohum çeşitleri ile ülkemiz ve Trakya tarımına hizmetlerini sürdüren Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ‘’Çeltik Tarla Günü’’ etkinliği düzenledi. Etkinlikte 40 farklı çeltikten yapılan pilavlar katılımcılara ikram edildi. Trakya Tarımsal Araştırma Enstitüsü ‘’Çeltik Tarla Günü’’ etkinliğine; Edirne Valisi Günay Özdemir, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Edirne Milletvekili Fatma […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp