Tabela değişti, Sosyal Medya Yıkıldı

admin

Edirne’de Karaağaç mahallesine bağlantıyı sağlamak için yeni yapılan ve Adı Dr. Mehmet Müezzinoğlu konan köprünün tabelası kimliği belirsiz kişiler tarafından değiştirilerek tabela üzerine “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” adı yazıldı. Tabelanın değişmesi sosyal medyada ve Edirne’de gündeme oturdu.  Tabela üzerine yapıştırılan etiket küçük kalınca tabeladaki yazı ‘Gazi Mustafa Atatürkğlu Köprüsü’ oldu.

Edirne’de hemen hemen her yıl yaşanan sel felaketleri nedeniyle sular altında kalan Karaağaç mahallesi ve yol üzerinde ki turistik tesislere ulaşım sağlanamıyordu.  Yoğun yağışlar nedeniyle Tarihi köprülerin de kapanması nedeniyle, alternatif olarak yapılan  1943 metre uzunluğundaki yeni köprünün her iki tarafında da tabela konarak üzerine Dr. Mehmet Müezzinoğlu adı yazıldı. Geçtiğimiz günlerde kimliği belirsiz kişiler tarafından köprünün adı değiştirilerek, tabela üzerine “Gazi Mustafa Kemal Atatürk” adı yazıldı.

Tabelanın değiştiğini gören vatandaşlar şaşkınlığını gizleyemedi. Özellikle sosyal medyada en çok paylaşılan fotoğraflar arasına giren köprünün yeni tabelası büyük ses getirdi. 

Sosyal medya kullanıcıları fotoğraf altına ‘İşte biz Edirneliler böyleyiz’, ‘Kim yaptıysa ellerine sağlık’, ‘Yeni Karaağaç köprüsü olması gereken ismini bulmuş’, ‘Elleriniz dert görmesin’ canımsın Trakyam benim Edirne Kırkağaç köylüleri Ziya Müezzinoğlu köprüsünün adını Gazi Mustafa Kemal Atatürk köprüsü olarak gece yarısı operasyonu ile değiştirdiler ÖPÜLDÜNÜZ BEYA :)gibi yorumlar yazdı.

 

 

 278 total views,  2 views today

Next Post

Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin; “Güreşçilere Sigorta yapılmalı”

657.Tarihi Kırkpınar Ağası Ahmet Çetin Edirne ekonomisini canlandırmak ve Edirne sorunlarını Ankara’da ilgili makamlara iletmeye devam ediyor. Geçtiğimiz haftalarda Ankara’da çeşitli temaslarda bulunan Kırkpınar Ağası Çetin; Bakanlar ve bürokratlarla görüşüp onlara Edirne’nin sorunlarını aktardı. Edirne’de 50 bin icra dosyası olduğunu ekonominin can çekiştiğini, vatandaşların ekonomik açıdan büyük sıkıntıda olduğunu ifade […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp