Tabip Odası’ndan kınama

admin

Tabip Odası'ndan kınama (1)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Edirne Tabip Odası Yönetimi 15 Temmuz’da yapılan darbe girişimini kınadı. Tabip odasında bir araya gelen Oda üyeleri adına konuşan Edirne Tabip Odası Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Tabip Odası olarak her türde darbenin karşısında olduklarını belirterek; 2 Her zaman olduğu gibi bu kez de darbelere hayır diyoruz.

Şiddetle ve koşulsuz olarak kınadığımız askeri darbe girişimi gösterdi ki, ülkemizin demokratikleşmeye acil olarak ihtiyacı bulunmaktadır.

Tabip Odası'ndan kınama (2)

 

 

 

 

 

 

 

Demokratik siyasi alanın tamamen tahrip edildiği, basının susturulduğu, düşünce ve ifade hakkının siyasi hak ve özgürlüklerin ortadan kaldırıldığı, adaletin ve hukukun söz edilmeyen ülkeler, çatışmalı ortam ve darbelere mahkûm olurlar

Darbe, çatışma ve kaos ortamından çıkmanın yolu daha fazla otoriteleşme değil daha fazla demokrasidir. Kimseyi dışlamayan herkesin hak ve özgürlüklerine güvence olacak bir demokrasidir. Hukukun üstünlüğüne dayalı demokratik bir rejimin derhal tesis edilmesidir.

Tabip Odası'ndan kınama (3)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ülkenin çatışma, kaos ve darbe ortamına sürüklenmesinin yanı sıra çık sayıda sivilin ölümünün de sorumluları cezalandırılmalıdır.

Demokratik direniş, sokaklarda gösteri ve toplantı yapmak bütün yurttaşların hakkıdır ve hem anayasanın, hem uluslararası hukukun güvencesi altındadır.

Edirne Tabip Odası olarak demokrasiye yönelen her türlü tehdidin karşısındayız Barış ve güvenlik içinde demokratik bir yaşam sürmek istiyoruz.

Daha güçlü bir demokratik mücadele için meslek odası olarak çalışmalarına ivme kazandıracağımızı bir kez daha duyururuz.” Dedi.

Kınama toplantısına  Edirne Tabip Odası Başkanı  Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Genel sekreter Dr Alper Erken, üyeler   Dr Özlem Önal ve Dr Zeynep Erişkin Kaya katıldı.

 

 80 total views,  2 views today

Next Post

Trakya Üniversitesi'ne bağış yaptılar

                GÜNGÖR DANIŞMAN ARIBAL – GÜNER RIFAT ARIBAL SANAT KOLEKSİYONU TRAKYA ÜNİVERSİTESİNE BAĞIŞLANDI Merhume hayırsever değerli sanatçı Hümanizm Doktoru ve Rekreasyon Derneği Onursal Başkanı Güngör Danışman Arıbal’a ait 2 tanesi pano 3 tanesi figürin heykel olan beş adet seramik; 41 adet farklı tekniklerde […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp