Tablet bilgisayarlar törenle öğrencilere dağıtıldı

admin

FATİH Projesi kapsamında; Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in katılımıyla, 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi 9. sınıf öğrencilerine tablet bilgisayar dağıtımı Devecihan Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Fatih Projesi kapsamında Edirne’de yaklaşık 1000 Öğretmene Hizmet İçi Eğitim verilmiş, 44 ortaöğretim kurumunda toplam 1142 sınıfa Etkileşimli Tahta kurulumu yapılmış ve 2015 Eylül ayı sonuna kadar 79 ortaokulda 1275 sınıfına Etkileşimli Tahta kurulumu planlanmıştır. Aynı şekilde geçtiğimiz yıl 25 ortaöğretim kurumunda 687 öğretmenimiz ve 3009 dokuzuncu sınıf öğrencimize tablet bilgisayar dağıtılmış 2015 Mayıs ayı sonuna kadar yine 25 ortaöğretim kurumumuzda 2654 tablet bilgisayar verilmesi planlanmıştır.

galeri284545

 

 

 

 

 

 

 

Bu planlama doğrultusunda, Devecihan Kültür Merkezinde düzenlenen Fatih Projesi Tablet Dağıtım Törenine, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin, İl Millî Eğitim Müdürü Hüseyin Özcan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu, İl Milli Eğitim Şube Müdürleri ve öğrenciler katıldı.

Tören, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından, FATİH Projesinin tanıtımının yer aldığı sunum gerçekleştirildi.

galeri735636

 

 

 

 

 

 

 

Vali Dursun Ali Şahin tablet bilgisayar dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, “İçinde bulunduğumuz çağ, gelişim çağı, teknoloji çağıdır. Bu proje çok büyük bir proje, Türkiye’nin önünü açan bir proje. Teknoloji her alanda kullanılabilir ama eğitimde kullanmak çok önemli. Öğrencilerimizi teknolojiyle buluşturmak kolay bir iş değil. Milyonlarca öğrenciye bilgisayar dağıtmak kolay bir iş değil. Devlet bu projeyle öğrencilere tablet bilgisayarlarının dağıtımını 5 yıllık sürede 3 kategori şeklinde gerçekleştirilecektir. Bu proje bir çağ açıp, bir çağ kapatan, İstanbul’u fetheden Fatih Sultan Mehmet’in ismini almıştır. Bu projeyle laboratuvar çocuğun cebine, çantasına koyulmuştur. Gelecek neslin daha iyi yetişeceğine ben gönülden inanıyorum. İlimizde dağıtılacak tablet bilgisayarların hayırlara vesile olmasını diliyorum” dedi.

Tören, öğrencilere tablet bilgisayarlarının dağıtımının ardından sona erdi.

galeri913180

 128 total views,  2 views today

Next Post

Böyle olmamalı

Seçime 10 gün gibi bir süre kala ülkemizde ilginç ve hoş olmayan görüntülere tanık oluyoruz. Bazı yerlerde devlet gücü ile iktidar partisinin iç içe olduğu birlikte çalıştıkları yolunda iddialar seçime gölge düşüreceğe benziyor.             Bakıyorsunuz bir bayan milletvekili adayı sokak ortasında kurşunlanıyor. Devletimiz kimine analık kimi partilere babalık yapıyor. Ülkede […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp