Taksicilerden Kamera sistemine Tepki

admin

Bölge sorunlarını yerinde ve yakından takip edip çözüm için Başta TBMM olmak üzere her platformda dile getiren CHP Edirne Milletvekili Erdin Bircan, Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç ile Taksici esnafını ziyaret edip sorunlarını dinledi. 

Taksilerde görüntü kaydının alınmasını zorunlu kılan Emniyet Genel Müdürlüğü genelgesini eleştiren taksici esnaf, araçlarına binen müşterilerin taksi içersinde bulunan kamera sisteminden rahatsız olacaklarını ve bu uygulamanın özellikle taksici esnafı zor durumda bırakacağını ifade ettiler.

Bircan, “ Esnaf Mağdur edilmemeli”

Çiçek taksi durağında şoförlerle sohbet eden ve yaşanan sorunları dinleyen Bircan , Ticari araçların içerisine kamera takılması zorunluluğunun özel hayatı ihlal olduğunu dile getirip, bu uygulamadan bir an önce vazgeçilmesi gerektiğini söyledi.  Araç içerisinde olan kameranın doğru bir uygulama olmadığını ifade eden Milletvekili Bircan, CHP’nin bu konuyla ilgili meclise soru önergesi verdiğini ifade ederek sözlerine şöyle devam etti, “ Bakın arkadaşlar bu kamera sistemi için araç başına 4500 TL veriyor. Yarın mahkeme bu genelgeyi iptal ederse bu yapılan masrafı, bu büyük mağduriyeti kim giderecek. Arkadaşlarımız bu kameraları o zaman kime iade edecek, kimden verdikleri parayı geri isteyecekler. Biz sonuna kadar taksici esnafımızla bu mücadeleye devam edeceğiz. Sayın Valimizden de esnafımızın mağdur olmaması konusunda yardımcı olmasını rica ettim. İnşallah Taksici esnafımız bu uygulamadan zarar görmez.”

Kılıç, “Esnafımızın sonuna kadar yanındayız”

Edirne Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Erbey Kılıç burada yaptığı açıklamada, Kamera sistemiz konusunda 10 firma ile iletişime geçilip Edirne’ye davet edilerek, Esnaf Odasına bu 10 firmanın ürünlerini sergileyerek, konu hakkında tüm detayların esnafa anlatıldığı, büyük katılımlı bir toplantı yapıldığını ifade ederek sözlerine şöyle devam etti; İl Trafik komisyonunun vermiş olduğu süre doldu. Sürenin Yılbaşına kadar uzatılmasını talep ettik. Tabi bizim çalışmalarımız devam ediyor. Biz araçlarda iç kameraya karşıyız. Ama araç dışında kamera olabilir. Esnafımızın sonuna kadar yanındayız ve yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

 

 156 total views,  2 views today

Next Post

GÜRKAN, icraatları yerinde anlattı

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, 1. Murat Mahallesi’nde bulunan bir kafede vatandaşlarla bir araya geldi. Gürkan, Yerinde Kentsel Dönüşüm ’den, Katı Atık Düzenleme Depolama ve Bertaraf Tesisleri’ne kadar Edirne Belediyesi tarafından gerçekleştirilen projeler hakkında mahalle sakinlerine bilgi verdi; tesisleri tek tek gezdirerek, yatırımları yerinde anlattı.    Her sabah bir mahalleye […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp