TALATPAŞA ASFALTINA SÜS OYA AĞACI

admin

Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, Talatpaşa Asfaltı Uğur Mumcu Parkı’nın karşındaki ömrünü tamamlamış süs eriklerini yerlerinden sökerek, yerine süs oya ağacı dikimi için çalışmalara başladı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü yetkilileri, “Talatpaşa Asfaltı Uğur Mumcu Parkı’nın karşındaki çiçek parterlerinde süs erikleri bulunmaktaydı. Yaklaşık 10-15 yaşlarında olan bu ağaçlarımız çeşitli hastalıklardan dolayı kurumuş bazıları da kurumaya yüz tutmuştu. Bazı ağaçlarda rüzgardan dolayı tepe kısımları zarar görmüştü. Bu nedenle bu ağaçları buradan çıkartarak, yerlerine 14-16 santimetre çevresinde 54 adet süs oya ağacı ekmeye karar verdik. 54 adet süs oya ağacı Edirne’nin doğasına ve peyzajına katkı sunacak” ifadelerine yer verdi.

 634 total views,  10 views today

Next Post

SAADET PARTİSİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI MUSTAFA İRİŞ:“PAZAR KONUSUNDA HUKUKİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI ZAMANI ÇOKTAN GELDİ, GEÇMEKTEDİR”

“GENÇLER KENDİ İŞLERİNİ KURABİLMEYİ HAYAL BİLE EDEMEYECEK HALE GELDİ” Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa İriş, “Tekelleşen yapılar, sadece ticari alanda değil, yavaş yavaş üretimde de tekelleşmeye doğru gitmektedir. On birim istihdam sağlarken, yüz istihdamı yok etmektedirler. Bu tekeller yüzünden, gençlerimizin teşebbüs heyecanları sönmektedir. Kendi işlerini kurabilmeyi hayal bile edemeyecek […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp