Tam Günde Geri Adım Olmayacak

admin

Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Tam Gün Yasası ile ilgili bazı detayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk grup toplantısında açıklayacağını ifade etti. Müezzinoğlu, “Hocamızın bir taraftan ‘üniversitede ben şunu şunu yapmaya devam edeyim ama öbür tarafta da şurada şurada beni serbest bırakın’ gibi ilkesel bir duruşumuz, yani tam günden geri adım atmamız söz konusu olmayacak” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ”Tıp Bayramı Kutlama Töreni”ne katıldı. Sağlık Bakanlığı, Üniversite Hastaneleri Birliği ve Özel Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) işbirliğiyle düzenlenen törende Tam Gün Yasasına değinen Müezzinoğlu, mevzuata ilişkin bazı detayları Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk grup toplantısında açıklayacağını ifade etti.
Müezzinoğlu, “Üniversitelerimiz güçlü olmalı. Hocalarımız onların içerisinde ayrı bir güç değil, üniversitesiyle birlikte güç olmalı. Marka olabiliyorsa bizim hocamız üniversitesiyle birlikte marka olmalı’” dedi.
Bakan Müezzinoğlu, “Hangi katkıyı, başarıyı istiyorsa onu kurumuyla birlikte istemeli, biz de onlara kurumuyla birlikte çözüm üreteceğiz. Hocamızın bir taraftan ‘üniversitede ben şunu şunu yapmaya devam edeyim ama öbür tarafta da şurada şurada beni serbest bırakın’ gibi ilkesel bir duruşumuz, yani tam günden geri adım atmamız söz konusu olmayacak. Kurumunda mesaisinin tamamını harcasın, yapabileceği bütün çalışmaları yapsın, gecesini, gündüzünü, pazarını, bayramını kurumunda ve kurumuyla birlikte yapsın. Kurumunun izniyle de hangi kurumsal yapıda destek verecekse, ilerde sorumluluklar üstlenecekse, bunu da yine kurumuyla ve kurumunun izniyle, bilgisi dahilinde yapsın. Biz istiyoruz ki hocalarımız bir taraftan dünya çapında marka olurken üniversiteleriyle birlikte olsunlar ve bizim üniversitede kariyer yapan, kariyer sürecine giren bu hocalarımız geleceğe kurumuyla birlikte girsin. Biz hocalarımızı yalnız bir ayaklı düşünmüyoruz. Hocamız çok başarılı, ayrı kabiliyetleri var. Evet çok başarılı ve ayrı kabiliyetleri var ama hiç unutmasın ki o hocalar kabiliyetlerini bir kurumda kazandı. Dolayısıyla bir ayağı kendisiyse diğer ayağı da kurumda sabit olmalı. Kurumuyla birlikte kazanmalı, gelişmeli ve kurumuyla birlikte yarınlara bu millet adına mesleki anlamda ideallerini, başarılarını gerçekleştirmeli” diye konuştu.
“SÜT KARDEŞLİĞİ PROJESİNİ MUTLAKA KURACAĞIZ”
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, ”Toplumsal değerlerimize ve duyarlılıklarımıza sahip çıkarak ve toplumsal sahiplenmeyi önemseyerek mutlaka ama mutlaka ‘süt kardeşliği projesi’ ile annelerimizin bu anlamda desteğini ve katkısını alacağımız bir sistemi kuracağız” dedi.
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen ”Tıp Bayramı Kutlama Töreni”ne katıldı. Bakan Müezzinoğlu, yaptığı konuşmada, ”Sizlere inanarak, güvenerek, sizlerle birlikte ortak aklı oluşturarak zaman zaman zorlukları paylaşarak, zaman zaman da zorlukların temsilini çözüm şekline dönüştürerek başarabileceğimize inandığım için açıkçası bakan olalı beri hiç uykum kaçmadı. İnşallah bu yolculuğu sizlerle beraber kaçmadan başaracağız” dedi.
Sağlık konusunda herkesin ortak hassasiyetleri taşıdığını belirten Bakan Müezzinoğlu, konuşmasında Tam Gün Yasası’na da değindi. Yasanın detaylarının Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın ilk grup toplantısında açıklayacağını ifade eden Müezzinoğlu, ”Üniversitelerimiz güçlü olmalı. Hocalarımız onların içerisinde ayrı bir güç değil, üniversitesiyle birlikte güç olmalı. Marka olabiliyorsa bizim hocamız üniversitesiyle birlikte marka olmalı. Hangi katkıyı, başarıyı istiyorsa onu kurumuyla birlikte istemeli, biz de onlara kurumuyla birlikte çözüm üreteceğiz. Hocamızın bir taraftan üniversitede ben ”şunu şunu yapmaya devam edeyim ama öbür tarafta da şurada şurada beni serbest bırakın” gibi ilkesel bir duruşumuz, yani tam günden geri adım atmamız söz konusu olmayacak” diye konuştu.
“Kurumunda mesaisinin tamamını harcasın, yapabileceği bütün çalışmaları yapsın, gecesini, gündüzünü, pazarını, bayramını kurumunda ve kurumuyla birlikte yapsın” diyen Müezzinoğlu sözlerini şöyle sürdürdü:
“Kurumunun izniyle de hangi kurumsal yapıda destek verecekse, ilerde sorumluluklar üstlenecekse bunu da yine kurumuyla ve kurumunun izniyle bilgisi dahilinde yapsın. Biz istiyoruz ki hocalarımız bir taraftan dünya çapında marka olurken üniversiteleriyle birlikte olsunlar ve bizim üniversitede kariyer yapan, kariyer sürecine giren bu hocalarımız geleceğe kurumuyla birlikte girsin. Biz hocalarımızı yalnız bir ayaklı düşünmüyoruz. Hocamız çok başarılı, çok başarılı ayrı kabiliyetleri var. Evet çok başarılı ve ayrı kabiliyetleri var ama hiç unutmasın ki o hocalar kabiliyetlerini bir kurumda kazandı. Dolayısıyla bir ayağı kendisiyse diğer ayağı da kurumda sabit olmalı. Kurumuyla birlikte kazanmalı, gelişmeli ve kurumuyla birlikte yarınlara bu millet adına mesleki anlamda ideallerini, başarılarını gerçekleştirmeli.”
Başında bulunduğu Sağlık Bakanlığı’nın faaliyetleri ve projelerinden söz eden Müezzinoğlu, ”Sağlıkta serbest bölgeler kanun tasarısı”nın çalışmalarını bakanlıklar düzeyinde yaptıklarını ifade etti.
‘Süt kardeşliği projesi’ni mutlaka kuracaklarını belirten Müezzinoğlu, “Toplumsal değerlerimize ve duyarlılıklarımıza sahip çıkarak ve toplumsal sahiplenmeyi önemseyerek mutlaka ama mutlaka ‘Süt kardeşliği projesi’ ile annelerimizin bu anlamda desteğini ve katkısını alacağımız bir sistemi kuracağız. Bu sistemin bir ayağı ideal düzeyde bir fayda iken, diğer ayağı ideal düzeyde kayıt sistemi ve güven olacak. ‘Hangi annenin sütünü hangi bebeğe verdik?, Hangi süt kardeşin hangi ailelerde süt kardeşleri vardır?’ bunları nüfus müdürlüklerinde kayıt ederek bu aileleri bilgilendirerek ve bu anlamda yasal dinamikleri güçlü hale getirerek toplumumuzun her kesiminin güvenini ve desteğini alacağımız bir projesi halinde olgunlaştıracağız ve bu ülke sağlıklı nesiller yetiştirmek adına önümüzdeki dönemde uygulamaya geçirecek noktaya taşıyacağız” dedi.DSC_1157

 163 total views,  2 views today

Next Post

TEŞHİS GÜZEL DE

Saadet Partililer zaman dinlemeden çalışmalarında dur durak bilmiyor. Halkın her kesimini ziyaret ederek sorunlarını dinliyor. Buradaki izlenimlerini anında basına yansıtıyorlar. Bu arada basın toplantısı ile seslerini duyuruyorlar.     Başka partilerde fazla görmediğimiz bir çalışma yöntemi var Saadet Partisinin. Toplumun sorunları ile iç içe olması gereken  çok yararlı bir çalışma. Böyle […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp