TANRIKULU “Belediye Ekiplerimiz Kar Temizlemede Seferber Oldu”

admin

Belediyenin kar temizleme çalışmaları ile ilgili olarak açıklama yapan  Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, kar yağışı sonrası belediye ekiplerinin gece saat 24.00 ten altıya kadar yoğun olarak çalıştıklarını belirterek şunları kaydetti” Sabah da tekrar sahaya çıkarak gerekli uygulamaları yaptık. Bu özellikle rampa olan yerlerde  tuzlamalarımızı tamamladık. Yüz ton tuz  yirmi ton doğal solisyon 8 ton da üre gübresi ile birlikte 72 personelimiz Edirne’nin açılması gereken bütün yollarda Belediye Başkanımız Hamdi Sedefçinin bize verdiği  direktifler doğrultusunda bu çalışmalara hazırlıklıydık.biz  kar yağışı öncesi gerekli toplantılarımızı yapıp iş bölümümüzü tamamladık.

YOLLARDA TUZLAMA KÜREKLE YAPILMIYOR

Bu arada bir konuyu kamuoyuna duyurmak istiyoruz. Biz yollarda tuzlamayı kürekle yapmıyoruz. Tohumlama makinesiyle yapıyoruz. Traktörlerin arkasına tohumlama makinesini takarak tuzlama yapıyoruz.  böylece yollarda öbek halinde tuz birikmiyor,böylece yallar da zarar görmüyor.

Benim  araç sahibi  olan halkımdan ricam şu  araçlarına  kar lastiği taktırsınlar. Kabak lastiklerle trafiğe çıkmasınlar. Böyle durumda olan araçlar trafiğin aksamasına neden oluyorlar.Bir de bu havalarda zorunlu olmadıkça  toplu taşıma araçlarıyla seyahat etmeleri  trafiği rahatlatması açısından çok önemli.

Bizim amacımız trafikte aksaklık olmadan karın güzelliklerini  yaşaması işlerine devam etmeleridir. Bizim çalışmalarımız halkın refahı içindir. Bu konuda elimizden gelen her şeyi yapıyoruz. Bu konuda özverili çalışan 72 arkadaşımızı tebrik ediyorum. Bu arkadaşlarımız 7.00-24.00 saatleri arasında görevdeler. Bu arada vatandaşlarımız 153 numaralı telefonla gereken şikayetlerini  bize ulaştırabilirler. Kar yağmadan bir ay önce  toplu yaşam alanlarına, okullara  karlı havalarda kullanılmak amacıyla un çuvalları içinde tuz dağıttık. Bunda amacımız bu kurumlar kendi bölgelerinde tuzlama işlemini yapsınlar. Böylece toplu yaşam alanları için gereken önlemi  almış bulunuyoruz.Ulaşımda problem olabilecek yerlerde gerekli çalışmaları yaptık şu anda ulaşıma kapalı yol bulunmuyor. 

 187 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi’nde Mesleki Gelişim Kursu Yapıldı

Milli Eğitim Bakanlığı ve İsmail  Bodur Eğitim Vakfı katkıları ile düzenlenen Edirne Teknik ve Endüstri  Meslek  lisesi  “Mesleki Geliştirme”   kursu 6 senedir Türkiye genelinde, 2 senedir de Edirne Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi İnşaat Bölümünde yürütülen dev kapsamlı bir proje. Mesleğinde 34  Yılı dolduran Okul Müdürü Remzi Çınarkök  yaptığı açıklamada […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp