Tanrıkulu; “Belediye Otoparkları Üç Gün Süreyle Bedava”

admin

Ramazan Bayramı öncesi gazetemize açıklamalarda bulunan Edirne belediye Başkan Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu  önce tüm Edirnelilerin bayramını kutladı.  Tanrıkulu;  “Bayram nedeniyle Edirne dışından misafirlerimiz büyüklerin ellerini öpmek üzere gelecekler. Biz Edirne Belediyesi olarak kentimizde  gerekli önlemi aldık. Bu arada bütün mezarlıklarımızda temizlik yaptık. Mezarlık ziyareti yapacaklara otobüslerimiz ücretsiz olarak kalkacaktır. Ramazan bayramı öncesi baklavacılar ve tatlıcılara gerekli denetimi yaptık kendilerine gereken uyarılarda bulunduk. Sağlık elemanlarımız ve Tarım İl Müdürlüğü elemanlarımız Edirne’de dört koldan denetim yaptı. Bu arada esnaflarımıza bayramda hesap konusunda sorun çıkarmaması konusunda uyardık.

DSC_9615

Fiyat listelerinin dükkânların önüne asılması önerisinde bulunduk. Bayram süresince zabıtalarımız sürekli denetim yapacak. Vatandaşlarımız şikâyetlerini 153 telefonu ile bildirirlerse gereken yapılacaktır. Edirne belediyesince çalıştırılan otoparklarımız bayramın birinci, ikinci üçüncü günü ücretsiz olacaktır. Vatandaşlarımızın bu konudan haberdar olmalarını istiyoruz. Bu belediyemiz için önemli bir düzenleme oldu. Ayrıca belediyemizin su ve kanal ekiplerimiz bayram süresince nöbetleşe görev yapacaklar. Vatandaşlarımız belediye 188 sağlık hattımızdan bayram süresince yararlanacaklar Belediyemizin 153 telefon hattından belediyemize taleplerini iletebilecekler. Temizlik şirketimiz belediyenin belli noktalarına modern şehir mobilyası görünümünde büyük konteynırlar konuldu. Böylece çevre kirliliğinin önüne geçmiş oluyoruz. Konulan çöp toplama araçları 6 konteynır büyüklüğünde. Bu arada kentin farklı yerlerine asansörlü konteynırlar koyacağız. Çevre kirliliğinin önüne geçeceğiz fazla yer işgalini de önlemiş olduk. Halkımız bu konteynırlara düzenli olarak çöplerini atıyor. Kentte yaşamanın görüntüleri sağlanıyor. Park ve bahçelerimiz bayram öncesi gerekli hazırlıklarını yaptılar. Adeta  bayrama Edirne’yi gelin gibi süsleyerek giriyoruz. Bayramda  halkımıza en iyi hizmet verebilmek için seferber olmuş durumda. Bayramda özellikle çevre temizliğine ağırlık verdik. Tek amacımız Edirne halkının huzur içinde bayram geçirmesini sağlamaktır.

DSC_9613

 140 total views,  2 views today

Next Post

Ramazan Bayramı Başladı..! İyi Bayramlar...

Edirne’de Bayram namazı sabah saat 06,58’de kılındı. bayram namazını kılmak için Sabah’ın erken saatlerinde camilere gelen vatandaşlar bayram namazını kıldı. Her bayram olduğu gibi Ramazan Bayramının 1. gününde de  Edirne’de başta Selimiye ve Eski camii olmak üzere tüm camiler doldu taştı. Edirne’de Bayram namazı 06,58’de kılındı. Osmanlı padişahı II. Selim’in […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp