TANRIKULU “BİZ EDİRNE’Yİ KÜLTÜR VE TARİH ŞEHRİ OLMASI AMACINDAYIZ”

admin

DSC_9775TANRIKULU “BİZ EDİRNE’Yİ KÜLTÜR VE TARİH ŞEHRİ OLMASI AMACINDAYIZ”

 Belediyenin etkinlikleri konusunda açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu,Edirne’nin bir kültür ve tarih kenti olduğunu belirterek şunları kaydetti”  24 şubattan Tursab’ın organize ettiği  İstanbul’da 5 yıldızlı bir otelde yapılacak etkinlikte Edirne’mizi tanıtacağız. Burada Edirne’mizdeki ve ismi ile anılan bütün ürünlerimizi sergileyeceğiz ve bu arada davul şov, ciğeri meyve sabunu ve deva-i miski ile kısaca tüm güzellikleri ile orada Edirne’yi tanıtacağız. Bunun yanında   Almanya’nın çeşitli kentlerinde yaşayan bizim soydaşlarımız var. Bremen’de  bulunan 32 dernek bizi başvurdu. 20 Mayıs’ta bizi orada misafir etmek istiyorlar.Orada da  tüm etkinliklerimizi ve ürünlerimizi tanıtımını  yapacağız.Burada da kentimizin tanıtılması sağlayacağız. Edirne’nin gerçekten  böyle bir tanıtıma ihtiyacı var. Kentimizin başka illere nasip olmayan çok önemli değerleri var. Bu etkinliklerde var olmayan bir şeyi anlatmıyoruz.

 DAHA ÇOK TANITIM YAPMALIYIZ   

Var olanları ortaya çıkarmaya çalışıyoruz. Edirne  turizmi,tarihi dokusu ve kültürü ile bunu hak ediyor. Dünyada açık hava müzesi durumunda olan kentlerden biri Edirne.kentimiz iki tane UNESCO  kapsamına girmiş bir şehir,bu onur verici bir durum.

     Bilindiği gibi Selimiye Camimiz ve Kırkpınar Dünya Kültür Mirası kapsamına alındı. Bunun dışında Hıdrellez ve Kakava şenlikleri için de UNESCO için hazırlıklar devam ediyor. Bu üçüncü ürünümüzü de UNESCO’ya soktuğumuzda dünyada böyle başarısı olan nadir kentlerden olacağız.

    Burada esas olan, halkımızın Edirne’nin bu turizm potansiyeline inanması ve kendilerini ona göre dizayn etmeleri. Özellikle esnaf kardeşlerimizin turistleri bir misafir olarak kabul etmesi bunu Edirne’ye gelir kaynağı olarak görmesi gerekir. Esnaflarımızın amacının turistlerin üzerinde fahiş fiyat uygulaması değil de, misafir olarak kabul ederek sürekli bir gelir kaynağı olarak benimsemesi gerekir.

    İlimizde bir turistin mutluluğu bunun katlanarak geri dönmesi anlamına gelmektedir. Gelen turistlerimizi memnun edersek onlar da kentimizin tanıtımında katkı sağlarlar” dedi

 175 total views,  2 views today

Next Post

“BALKAN SAVAŞI 1’NCİ DÜNYA SAVAŞI’NIN PROVASIYDI”

“BALKAN SAVAŞI 1’NCİ DÜNYA SAVAŞI’NIN PROVASIYDI” Edirne Valisi Hasan Duruer, Balkan coğrafyasının siyasi haritasını büyük ölçüde değiştiren Balkan Savaşları’nın bazı tarihçiler tarafından 1’inci Dünya Savaşı’nın provası olarak kabul edildiğini söyledi.  Duruer, Edirne Valiliği ile İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Devecihan Kültür Merkezi’nde düzenlenen ‘Balkan Savaşları ve Edirne’ konulu uluslararası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp