Tanrıkulu; “Bu Yıl Kırkpınar Daha Görkemli Olacak”

admin

Radyo Su’da yayımlanan “Edirne Belediyesini Tanıyalım programına konuşmacı olarak katılan Belediye Başkan Yardımcısı Dr Ertuğrul Tanrıkulu Belediye’nin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Belediyenin Kırkpınar etkinliklerine hazırlandığını, Kırkpınar’da daha önceki yıllarda olduğu gibi keşmekeşlik yaşanmayacağını Kırkpınar alanı dışında yapılan turizm fuarının Kırkpınar alanı içine taşınacağını belirterek şunları söyledi; “ Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda hazırlıklarımız devam ediyor.

ERTUĞRUL

Bu yıl yeni bir uygulama olarak Kırkpınar’a katılacak illere kendi ürünlerini tanıtmak için stant açılmasını talep edeceğiz. Böylece bu iller hem kendi ürünlerini tanıtacak hem de Edirne’yi tanımış olacaklar. Bu yıla kadar Kırkpınar’a gelen illerin sayısı çok az Edirne Belediyesi olarak bu tarihi etkinliğimizi önce ulusal düzeyde tanıtmayı hedefliyoruz. Böylece daha geniş tanıtma imkânı sağlayacağız. Bilindiği gibi belediyemizce gerçekleştirilen Sivrisinek ile mücadelede bu yıl daha başarılı olduk. Edirne Valiliği ile ortaklaşa yapılan çalışmalarda sivrisineklerin üreme yerleri zamanında ilaçlanarak üremelerinin önüne geçildi. Bu konuda vatandaşlarımızın da dikkatli olmaları evlerinin alt katlarında su sızıntısı olan yerleri kontrol etmeleri gerekir. Küçük bir ıslak alanda üreyen sivrisinek tüm mahalleyi etkiler. Sivrisinek zararlısından korunmak için duyarlı davranmak zorundayız” dedi.

Tanrıkulu, Soma’da meydana gelen Maden Kazasının tüm ülkeyi yasa boğduğunu bu tür kazaların bir daha yaşanmaması için gereken önlemlerin acil olarak alınması gerektiğini kaydetti.

 

Edirne Belediyesi olarak Emniyet Müdürlüğü ile ortaklaşa yapılan gençleri kötü alışkanlıklardan korumayı amaçlayan “ Can Suyu” projesine çok önem verdiklerini, bu konuda ailelere de büyük görevler düştüğünü belirten Tanrıkulu; “ çocuklarımız geleceğimiz, onları zehir tacirlerinin eline teslim edemeyiz. Gençlerde davranış bozukluğu gören aileler derhal ilgili kurumlara başvurmalı bir an önce nedenlerini araştırmalıdır. Adını burada söylemek istemediğim madde sonunda onların ölümüne neden olmaktadır. Edirne’de Pazar bulmaya çalışan bu zehir tacirlerinin çocuklarımızın geleceğini karartmasına izin vermemeliyiz” dedi.

 161 total views,  2 views today

Next Post

Başkan Gürkan’ın ziyaretçisi Kıymet Teyze idi

Kıymet Teyze, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı makamında ziyaret etti. Kıymet Peker’i belediye binası giriş kapısında karşılayan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kıymet Teyze’nin koluna girerek birlikte makam odasına geçtiler. Kıymet Teyze ve mahalle temsilcilerini makam odasında ağırlayan Belediye Başkanı Recep Gürkan, Kıymet Teyze’nin yeşil alanın yok edilmemesi için mücadele […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp