Tanrıkulu “buzlanma için gerekli önlemler alındı”

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesinin buzlu yollarda kullanmak için tuz, gübre ve Solüsyon stoklarının mevcut olduğunu, bu konuda hiç bir sorun yaşanmadığını belirterek alınan önlemler konusunda şunları kaydetti; “Belediyemizin Fen işleri ve çevre birimleri buzlanma konusunda hazırlıklı olduğu için hiçbir sorun yaşanmadı. Pazar günü öğleden sonra şehrin rampa olan yolları Şükrü paşa, Tıp Fakültesi gibi bayır olan yolların tuzlama çalışmaları yapıldı. Tuzlama ekiplerimiz, 07.00–24.00 saatleri arasında aralıksız görev sürdürdüler. Pazar günü de Kıyık’tan Lalapaşa, Süloğlu otobana bağlantı yolu, Kestanelikte rampa olan yolların buzlu alanları ve diğer otobana bağlantılı yollar ile ana arterler tuzlanarak halkın ulaşımına açıldı.

ertuğrul tanrıkulu-kapak-edirne

YAYA KALDIRIMLARINA SOLÜSYON KULLANILDI

Bu arada sokak aralarında buzlanma nedeniyle sorun yaşansa da, bunlar da daha sonra ekiplerin yoğun çalışmaları sonucu giderilmiş oldu.

Edirne belediyemizin yolların buzlanmasında kullanacağı tuz, üre gübresi ve solüsyon rezervi konusunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Bu konuda yeterli stokumuz mevcuttur.

Solüsyon sadece yayaların geçtiği kaldırımlardaki buzlanma için kullanılıyor. Belediyemiz ekipleri buzlanma konusunda her an hazır durumda ve halkımızın hizmetindedir” dedi

 114 total views,  2 views today

Next Post

ESNAFLARIMIZ HAKLI

Pazar günü Edirne Demirciler ve Kaynakçalar Odasının Genel Kurulu yapıldı. Eli nasırlı güç şartlarda ekmek parası peşinde koşan esnaflarımızın yöneticilerini seçeceği genel kurulları benim açımdan çok önem taşıyor. Orada emeğin insan gücü ile para kazanan insanlarımızın sesini ve sorunlarını dinleme imkânı buluyorsunuz. Bugüne kadar esnaflarımızın el atılmayan sorunlar buralarda gündeme […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp