TANRIKULU; “ÇOCUKLARIN NEHRE GİRMESİ ENGELLENMELİ”

admin

Edirne Belediye Başkan yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu yaptığı açıklamada,Yaz aylarında Edirne çevresindeki nehirlere yüzme bilmeyen  çocukların  serinlemek amacıyla girmesi sonucu boğulma vakaları olduğunu bu nedenle ailelerin  sıcak yaz günlerinde çocuklarını nehre girmemeleri konusunda uyarmaları gerektiğini söyledi

DSC_9300

Edirne’miz üç nehrin buluştuğu bir kent ismi de böyle anılıyor. Yaz günleri ne yazık ki Türk toplumunun suyla imtihanı oluyor.

Biz çocuklarımıza, gençlerimize,  çevremiz su ile kaplı olsa da yüzme olayını tam olarak öğretemedik. Oysa ülkemizin üç yanı denizlerle çevreli, ayrıca bir iç denizimiz bulunuyor. Buna karşın toplumumuzun %80’i yüzme bilmiyor.

Bazılarımız deniz dahi görmüyor. Edirne’mizde de nehir çevrelerinin bazen çamurlu bazen kumlu ve yamaç olması insanlarımız nehir kenarlarında kaymaları sonucu veya dikkatsizlik sonucunda nehir içine düştüğünü biliyoruz. Bazı insanlarımızın da yüzme bilmediği halde nehre girip hayatlarını tehlikeli atıyorlar. Bunun sonucunda  nehirlerimiz yaz aylarında  birkaç can alıyor.Bizim Edirnelilerden isteğimiz. Özellikle çocuklarına, gençlerine nehre girmelerinin tehlikeleri konusunda uyarılarda bulunsunlar.

“NEHİR YATAKLARI KİRLİ”

İnsanlarımızın yaz aylarında serinlemek amacıyla nehre girmeleri genellikle can kaybı ile sonuçlanıyor her yaz gencecik yavruları nehirlerin kirli sularına kurban veriyoruz. Bu durum hepimizi çok üzüyor. Ben şehirde dolaşırken bizim süs havuzlarımızda dahi yüzen çocuklarımızı gördüm, kendilerini uyardım, çünkü bu yüzme anında havuzdan mikrop kapabilirler, havuzlarda aydınlatılma yapıldığı için elektrik kaçağı olabilir.

Önemli olan kazalar olmadan önce önlem alabilmek. Bizler koruyucu ve kollayıcı olmak zorundayız.

Bu nedenle anneler, babalar çocuklarına gerekli uyarıları yapsınlar, Nehirde yüzmelerinin tehlikeli olduğunu anlatsınlar. Zira nehirde yüzmek yüzme bilseniz de çok tehlikeli. Bu yaz aylarında herkesi dikkatli davranmalarını öneriyorum” dedi.

 171 total views,  5 views today

Next Post

ÇAĞRI MERKEZİ EDİRNE’YE KURULACAK

– Edirne’de bulunan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu, Edirne merkezli bir çağrı merkezi kuracaklarını söyledi. Temaslarda bulunmak üzere Edirne’de bulunan Sağlık Bakanı Dr. Mehmet Müezinoğlu basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Kasım ayında planlanan çağrı merkezinde 200 kişinin istihdamı sağlanacağını belirten Bakan Müezzinoğlu, İşkur müdürü ile de görüştüğünü eğitim ve sertifika programı […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp