Tanrıkulu: “Esnaflarımız Kurallara Uymalı”

admin

Okulların açılması nedeniyle ilimizde esnafların bir kesiminin  ürün satışlarında kurallara uymadığı gerekçesi ile uyarıda bulunan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr.Ertuğrul Tanrıkulu bu kuralların her zaman geçerli olduğunu belirterek şunları kaydetti: “ Esnaflarımızın  her zaman uyması gerekli kuralları bellidir. Bu kurallar farklı uygulanamaz her zaman geçerlidir”

Tanrıkulu: “ Yiyecek satan esnaflarımızın satışlarında  gramaja çok dikkat etmeleri gerekir. Bu yönde esnaf odalarının, ticaret odalarının, fiyatlarının gramajlarına harfiyen  uymalarızorunludur. Özellikle okulların açıldığı dönemlerde, bazı yiyecek, döner ve benzeri  ürünleri satan işyerleri hakkında veliler ve öğrencilerden  şikayetler alıyoruz.

O da şöyle;  Vatandaşlarca, eksik gramaj konusunda yakınmalar oluyor, Buna rağmen eksik gramaja da olsa yine ayni fiyat uygulanıyor şeklinde şikayetler bize iletiliyor.

Bu konuda esnaflarımızı duyarlı olması gerekir. Bazı duyarlı olmayan bu hassasiyeti göstermeye esnaflarımızdan bu yönde şikâyetler geliyor.

188  VE 153 NUMARALI TELEFONLA BİZE İLETİN

Biz Edirne Belediyesi, Belediye Başkanlığı olarak, bizim, bütün zabıta arkadaşlarımız gıda mühendislerimiz, hepsi gerekli denetlemeleri yapıyorlar. Ayni zamanda Tarım İl Müdürlüğüne bağlı gıda kontrol şubesinde görevli müdür arkadaşlımızla birlikte dört ayrı ekiple, zabıta gıda mühendisi, gıda teknisyenleri ile gerekli denetimleri yapıyorlar bu konuda da fiyatlar konusunda gramaj, konusunda sorunu olan, eksik olduğunu düşünen vatandaşlarımız 153 numaralı telefonlarımıza,188 numaralı telefonlarımıza email atarak veya zabıtayı çağırarak, yerini tespit ettirip, bize de başvuru yapabilirler. Esas önemli olan halkımızın sağlıklı gıdaya güzel bir şekilde ulaşmasını sağlamaktır.

Resim 013

 

GELEN KONUKLAR TURİZM ELÇİMİZ

Bilindiği gibi T.Üniversitesi kontenjan artırımına giderek 29 binden fazla öğrenciye ev sahipliği yapacak.  Bu yıl yeni kayıt yaptıracak üniversite öğrencilerimize kayda gelen, kayıt nedeniyle bize başvuran Edirne’yi ziyaret eden ailelere Edirne halkının zaten konukseverliği biliniyor.

Öğrencilerini üniversiteye kayıt amacıyla gelen misafirlerimize gereken ilgiyi gösterip yardım ederlerse, esnaflarımız da bunlardan yararlanmayıp fiyatlandırma yaparlarsa, esnaflarımız ve halkımız da gelen konuklara elinden gelen yardımı esirgemezse Edirneliler olarak mutluluk duyarız.

Halkımızın bu konuda duyarlılığından şüphemiz yok, önemli olan bunun bir kez daha hatırlatılması. Çünkü buraya gelen üniversiteli kardeşlerimiz daha sonraları kentimize hizmet amacıyla da geliyorlar. Buradan güzel anılarla giderlerse, şehrimize daha güzel hizmet veriyorlar. Edirne’yi her yerde tanıtıyorlar. Aslında her üniversite öğrencisi daha sonra bir Edirne turizm elçisi oluyor,şehrimizi tanıtıyor. Bizim için önemli olan Edirne’yi daha güzel tanıtıcı anılar bırakmak. Bu anlamda Edirne esnafımız ve halkımızın gelen konuklara gereken konukseverliği göstermektir.

 116 total views,  2 views today

Next Post

“Ormancı” Mehmet Ersöz Vefat Etti

Eski ormancılardan öğretmen İbrahim ve İsmail Ersöz’ün babası Mehmet Ersöz hakkın rahmetine kavuştu.   89 yaşında yaşamını yitiren Ersöz’ün cenazesi Eski Camide ikindi namazı sonrası kılınan cenaze namazı sonrası Buçuktepe Mezarlığına defnedildi. Ersöz’ün cenaze namazına T.Birlik Yönetim Kurulu Başkanı Rafet Sezen Ersöz ailesi ve dostları katıldı.   Biz Edirne Ajans […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp