Tanrıkulu” Esnaflarımız Turizmin Kıymetini Bilmeli”

admin

Turizm sezonun nedeniyle halka uyarıda bulunan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, turizm sezonu olması nedeniyle,  ramazan ayında ülkemizin çeşitli bölgelerinden ve de yabancı ülkelerden çok sayıda turist Edirne’yi ziyaret ediyor. Özellikle son günlerde, belediyemize 153’e ve zabıta ekiplerimize yapılan şikâyetlerde gözlemlediğim bir konu var. Ne yazık ki, bazı esnaf arkadaşlarımız, esnaflık ahlakını ona has terbiyesini hiçe sayarak fahiş fiyatla mal sattıklarını,  bu arada taksicilerimizin de taşıdıkları yolculardan fazla fiyat aldıkları yolunda şikâyetler olmaktadır. Edirne’yi ziyaret eden turistlerimiz bu konudan çok rahatsızlık duymaktadırlar.

TANRIKUL AÇIKLAMA

GELEN MİSAFİRLER BİZİM TURİZM ELÇİMİZ  

Şunu hatırlatmak isterim ki, Edirne’ye her gelen turist bizim için çok önemli bir turizm elçimizdir. Bizi gittiği yerlerde tanıtır. Eğer Edirne’mizden sevgi ve mutlulukla ayrılmışsa, bunun daha fazla turist gelmesine, memnun ayrılan kişilerin Edirne’nin güzelliklerini eşine dostuna çevresine anlatarak, ilimizde turist potansiyelinin artmasına neden olacağını unutmamak gerekir.

FAHİŞ FİYAT UYGULAYANLAR CEZALANDIRILACAK 

O yüzden, gerçekten mutlu, memnun bir turistin Edirne’mize katkısı çok fazla olmaktadır. Bu arada Edirne esnafına hiç yakışmayan olmasından da mutlu olmadığımız bazı şikâyetlerle son zamanlarda karşı karşıya kaldık. Bunlardan en önemlisi özellikle yabancı, yurt dışında yaşayan dostlarımız gurbetçilerimiz, Edirne’yi merak edip şehrimize gelip yemek yediğinde, uygulanan fiyat politikası ile taksi ücretlerinin fahiş bir şekilde uygulanması gibi şikayetler belediyemize  son zamanlarda daha sok yapılmaktadır.

Şunu unutmamak gerekir ki, Edirne Belediyesi, Bu konulara çok önem veriyor. Fahiş fiyat uygulayanlara gereken müeyyideleri uyguluyor. Diğer, yandan Edirne Belediyesinin sağlık veterinerlik gibi hijyen birimleri 7–24 çalışarak, özellikle Edirne’deki lokanta esnafının, ciğerci esnafının, Belli kurallara uymasını sağlıyor. Bilindiği gibi, ciğercilerimizi kullandıkları sıvı yağ çok sık kullanıldığında çevresine koku yaymaktadır.

MEMNUN BİR TURİST ONLARCA TURİST GETİRİR

Çok kullanılan yağın rengi ve tadı değişmektedir. Polimarizasyon tetkiki yapılarak, sıvı yağların ne zaman değiştirilmesi gerektiği esnafımıza iletiliyor. Bu yönde gereken eğitim yapılıyor. Bütün meselemiz, Edirne’mizin var olan güzelliklerini tekrar ortaya çıkarmak, böylece Edirne’mizi elimizden geldiğince tüm Türkiye’ye ve dünyaya tanıtmaktır. Bunun için unutulmamalıdır ki,  buradan mutlu giden bir misafirimiz, bir turistimiz bizlere onlarca yeni turistler kazandıracaktır. Edirne’de kısa sürede para kazanacağım beklentisinde olan esnafımız uzun sürede Edirne’ye gelecek turistin azalmasını neden olacağını unutmamalıdır. Esnaflarımızın böyle Edirne’mize zarar verecek uygulamalardan uzak durmasını bekliyoruz.”  Uyarısında bulundu.

 

 105 total views,  2 views today

Next Post

Gökkuşağı Projesi

Edirne Belediye Başkanlığı Aile Danışmanlık Birimi yeni bir projeye daha imza attı. Çocuklarımızı sanal dünyadan biraz olsun uzaklaştırmak amaçlı düzenlenen Gökkuşağı Projesi hayata geçiriliyor. T.C. Edirne Belediyesi Aile Danışmanlık Birimi personeli Uzm. Psikolojik Danışman Esra Selvi yaptığı yazılı açıklamada; ‘Her çocuk bir renktir… Renk hayattır, zevktir, uyumdur, hayatta tatdır! Çocuk […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp