TANRIKULU, “esnaflarımıza gerekli eğitim veriliyor”

admin

Özellikle bahar ayları geldiğinde alerji ile sıkıntıların arttığını belirten Edirne Belediye Başkanı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Bu konuda gereken önlemlerin alınacağını söyledi. Turizm sezonu geldiğinde Edirne’nin ilk sıralarda yer aldığını belirterek, “. Hafta sonu ve hafta içinde Edirne’ye gelen turistlerimize, Edirne insanımıza  yakışacak misafirperverliğimizi göstermemiz gerekir.  Edirne Belediye Başkanlığı ve Başkanımız Recep Gürkan’ın talimatları doğrultusunda, Edirneli esnaflarımıza gereken eğitimi veriyoruz.

ERTUĞRUL TANRIKULU

 

 

 

 

 

 

 

 

HİJYEN EĞİTİME AĞIRLIK VERİYORUZ

Bu eğitimlerin başında ise hijyen eğitimi gelmektedir. Edirne’ye turizm amaçlı gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamamaz gerekmektedir. Edirneli esnaflarımızla bu konuda işbirliği içersindeyiz. Esnaf odalarımızın da bu yönde duyarlı olması sonucu kent içinde denetimlerimize devam ediyoruz. Gıda üretimi yapan ve satışını yapan yerlere gayri sıhhi olan yerlere elimizden geldiğince Edirne Belediyesi olarak hijyen konusunda duyarlı davranıyoruz. Burada esas olan halkımızın bilinçlenmesi ve esnafımızın eğitim düzeyi, bilindiği gibi Edirne Belediyemizin çok önemli bir sloganı bulunmaktadır. Biz “ Önce eğit sonra denetle” diyoruz. Biz belediye olarak esnaflarımıza önceden gereken eğitimi veriyoruz.Daha sonra da denetim yapıyoruz. Hem yerinde eğitim hem de yerinde denetimlerimizi yapıyoruz.

ÜÇ AYRI EKİPLE DENETİMLER SÜRÜYOR

Edirne Belediyesinin sağlık işlerine bağlı gıda denetim birimimizin üç ayrı ekibi bulunmaktadır. Bu üç ayrı ekipte de gıda mühendisleri, gıda teknisyenleri, zabıtalarımız bulunmakta ve özelleşmiş birimlerimiz, ayrı  ayrı bütün Edirne’de  gereken  denetimleri yapıyor. Burada önemli olan halkımızın gördüğü bütün aksaklıkları bizlere bildirmesi özellikle esnaflarımızla ilgili hijyen eğitimi veya turistlere davranışla ilgili esnaflarımızda gördükleri eksiklikleri bize iletirlerse, biz esnaflarımıza gereken eğitimi veririz, eksiklikleri Edirne Belediyesi 153 numaralı iletişim hattından bize bilgileri vermesi ve müdahale etmesi önem taşımaktadır. Burada esas olan Edirne’de yaşayan herkes Edirne’ye ait her şeyde kendini sorumlu hissetmesi aksaklıkları gerekli yerlere iletmesi kısaca bir turizm elçisi gibi davranmasıdır.

BİZİM GÖREMEDİĞİMİZ AKSAKLIKLARI HALKIMIZ GÖRÜYOR

Bazen bizim göremediğimiz şeyleri halkımız daha kolaylıkla görebiliyor. Önemli olan vatandaşlarımıza gerekli bilgileri vermek. Edirne Belediyesinin birimini uyarmak. Edirne’ye gereken ihtimam gösteriliyor fakat gerekli kurumlara  kendilerini ilgilendirecek bilgiler gidemiyor. Halkımızın talepleri bizler için çok önem taşımaktadır. Önemli olan halkımızın bize gördükleri aksaklıkları eksiklikleri iletmesidir. Biz öylece gerekli yaptırımları yapma imkânı buluyoruz. Halkımız 153 numaralı telefonumuzu arayabilirler. Bu arada 21280 80 numaralı telefonumuza ulaşabilirler . Santralımızdan bize  rahatlıkla ulaşabilirler. Mail veya sosyal medyadan bize ulaşarak, Halkımızın turizmle ilgili isteklerini ve bu yönde gördükleri eksiklikleri bize iletebilirler “ dedi.

ESNAFLARA EDİRNE BROŞÜRLERİ VERİLECEK  

Edirne Belediyesi olarak kentin tanıtımını sağlayacak, broşürlerin bulunduğunu belirten Tanrıkulu, “ Bu broşürlerin halkımızla ortaklaştırıp esnaflarımızla bir bilgilendirme toplantısı  yapmanın büyük fayda olacağı inancındayım. Bu anlamda da Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Başkanı EDOSOB) Emin İnağ ile bir çalışmamız vardır. Bu çalışma sonlandırıldığında Edirne’de bütün esnaflarımıza Edirne’nin tanıtımına sağlayan bu broşürleri dağıtıp kentimize gelen misafirlerimize verilmesini sağlayacağız” dedi.

 

 

 

 98 total views,  2 views today

Next Post

ETSO, İl Emniyet Müdürü'nü ziyaret etti

              Edirne Ticaret ve Sanayi Odası heyeti Türk Polis Teşkilatının 171. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla  İl Emniyet Müdürünü ziyaret etti. Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Meclis Başkanı Mehmet Eren ile birlikte Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Kadir İriş,Yönetim Kurulu […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp