Tanrıkulu, “Gençler, kötü alışkanlıklara hayır demeyi öğrenin”

admin

Gençler arasında yaygınlaşan kötü alışkanlıklar konusunda açıklama yapan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu. Gençlerin bu tür alışkanlıklara kendi iradeleriyle dur demesi gerektiğini belirterek şunları söyledi; “ Bilindiği gibi son yıllarda özellikle Edirne’mizde Sentetik uyuşturucu denilen madde yaygın hale gelmiştir. Edirne’mizin geçiş, serhat kenti olması nedeniyle en sık karşılaşılan uyuşturucu olan sentetik uyuşturuculara şehrimizde de görülmektedir. Bu gençlerimize kadar ulaşır duruma geldi. Biz Edirne Belediyesi olarak, Belediye Başkanımız Recep Gürkan’ ın talimatlarıyla özellikle sosyal çalışmalarımızda önemli işbirliği yapıyoruz. Edirne Belediyemizin Aile Danışmanlığı birimi olarak faaliyet gösteren üç yıldır çalışan bu birimimiz “Can Suyu Projesi” ile beraber Emniyet Müdürlüğümüz. Sosyal Politikalar İL Müdürlüğümüz, Edirne Belediyesi ve Müftülüğün de katılımı ile biz bu projeyi gerçekleştiriyoruz.

ERTUĞRUL TANRIKULU

 

 

 

 

 

 

 

Bunda amacımız gençlerimizin böyle uyuşturucu gibi  kötü alışkanlıklara gençlerin dur demeyi öğretebilmek.  Gençler kendi aralarında oluşturdukları arkadaş guruplarından kötü alışkanlıklar ediniliyor. Gençlerimiz bunlara dur diyebilmeli bunları ret ederse kendini uyuşturucu ve benzeri kötü alışkanlıklardan kurtarabilir. Onun için biz mahallelere, kahvehanelere okullara gidip toplantılar yapıyoruz.

Böyle sentetik uyuşturucuların zararları konusunda çok önemli çalışmalar yapıyoruz. Burada esas güç emniyet güçlerimizde. Onlar da bu görevlerini üstün gayretle yapıyorlar.Bu işin ticaretini yapanlar yakayı ele veriyor.

Bizim için önemli olan gençlerimizin sağlığı . Ben buradan hem bir hekim olarak, hem de baba olarak hem de bu projeyi yakından takip eden biri olarak ifade etmek istediğim şey şu; Sağlığınız çok önemli kötü alışkanlıklara hayır demeyi öğreneceksiniz. Bundan önce kendinizi sonra da arkadaşlarınızı koruyacaksınız. Bu konuda  bizlerden  sağlık müdürlüklerinden, belediyeden Aile sağlığı müdürlüğünden yardım isteyin.

Belediyemizin 153 numaralı telefona her zaman açık. Aile Danışmanlığı birimimiz bu konuda  hizmet vermektedir. Bizden yardım istendiğinde belediye olarak ne gerekirse yaparız. Sentetik uyuşturucuları kullanmak size yarar sağlamaz, kendi yaşamanız tehlikeye girer. Son yıllarda sentetik uyuşturuculardan ölümler çok arttı. Bunların bir kısmına teşhis konulamıyor, kalp krizi deniliyor, bunların nedenleri araştırıldığında sentetik uyuşturucudan kaynaklandığı anlaşılıyor. Gençlerimiz kendilerini bu tür kötü alışkanlıklardan korumalı anne ve babalarını üzmemeli. Örneğin bir sigara içicisi 20 yılda on defa daha fazla akciğer kanserine yakalanma riski ile karşı karşıyadır. Bunun dışındaki hastalıkları söylemiyorum. Bizlere  emanet olan  vücudumuzu iyi koruyalım. Spor yapmak isteyenlere Edirne’mizde imkânlar var. Halk Eğitim Merkezinde sanat kurslarımız var. Gençlerimiz bunları değerlendirsinler. Kendilerine yeni hobiler oluştursunlar. Bilgisayar çağında gençlerimiz bilgisayar’ı sadece oyun oynama amacıyla kullanıyor. Aslında oyun sokaklarda oynanmalı. Gençlerimiz soysallaşmalı. Gençlerimiz projeler üreterek kendilerini geliştirmesini isterim. Gençlerimiz bize taleplerini iletse Edirne belediyesi olarak her türlü yardıma hazırız. İnsanlar sosyal bir varlıktır, yaşamımızda sosyal olmak zorundayız, Birlikte yaşamayı öğrenmeliyiz. Gençlerimiz sokağına, kendilerine sahip çıkarsa,  Gençlerimizi kötü alışkanlıklardan kurtarmış oluruz. Bu kötü alışkanlıklardan kurtulmada aileler ve öğretmenlerine büyük görevler düşmektedir. Gençlerin tavırlarında değişiklik gördüklerinde  gerekli yerlere başvurarak kötü alışkanlıklardan kurtulmalarına destek vermeleri gerekir” dedi.

 178 total views,  2 views today

Next Post

Şimşek, "Türk Siyasi Tarihinde KARA DELİK açılmıştır"

MHP Edirne İl Başkanı Gürsel Şimşek AKP’li 4 eski bakanın Türkiye Büyük Millet Meclisinde AKP’li milletvekillerinin çoğunluğu ile aklanmaya çalışılmış olmaları Tük Siyasi tarihinde KARA BİR DELİK açmış aynı zamanda  Millet iradesinin tecelli edeceği TBMM adına da utanç verici kararlar çıktığını belirterek şunları kaydetti; “Yapılan oylamayla aslında 4 eski bakan […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp