Tanrıkulu “Halkımız Kırkpınar alanında daha rahat edecek”

admin

Radyo Su tarafından yayınlanan “Edirne Belediyesini Tanıyalım” adındaki programa katılan Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu Belediyenin etkinlikleri hakkında açıklamalarda bulundu. Edirne Ajans Haber Müdürü Fikri Yalın’ın sorularını yanıtlayan Tanrıkulu, halkın bu yıl çok daha farklı ve güzel bir Kırkpınar izleyeceğini,Kırkpınar alanında halkın rahat edebilmesi için gerekli düzenlemeler yapıldığını belirterek şunları kaydetti; “ Bu yıl Belediye Başkanımız Recep Gürkan tarafında farklı bir sistem gündeme getirildi. Türkiye’de tüm illere Kırkpınar için davetiye gönderildi.

ertuğrul tanrıkulu


İLLER KIRKPINARDA STANT AÇACAK

İllerin Kırkpınar alanında stant açarak bölgelerinin ürünlerini tanıtma imkânı sağlandı. Böylece Kırkpınarımızı daha geniş alanda, Türkiye genelinde tanıtma imkânı bulacağız.

ertuğrul tanrıkulu (1)

Bir diğer konu da, Kırkpınar girişinde satıcıların yolu işgalini engelleyip sadece kaldırımlarda satış yapmalarını sağlayacağız. Böylece halkımızın rahatlıkla Kırkpınar alanına girip çıkma imkânı olacak. Bilindiği gibi, bir süre önce Jokey Kulübünün desteği ile İstanbul Veli Efendi Hipotrumunda Kırkpınar koşusu yapıldı. Belediye Başkanı Recep Gürkan yarışı kazanan jokeye ödülünü kendi eliyle verdi.

ertuğrul tanrıkulu (2)

Böylece Kırkpınarı daha geniş boyutlara taşıma imkânı yaratmaya ve gündeme getirmeye çalışıldı. Bu da ilk kez yapılıyor. Yine bir başka yenilik olarak Çevirmecilerin bulunduğu alanda da düzenleme yaptık. Böylece insanların daha rahat gezip görmesini sağlamış olacağız.

ertuğrul tanrıkulu (3)

Kırkpınar etkinlikleri zamanında bu ve bunun gibi onlarca yenilik ve değişiklik yaparak halkımızın Kırkpınar’da rahat ve huzur içinde etkinlikleri izlemesini sağlayacağız” dedi.

 

 

 

 100 total views,  2 views today

Next Post

Petrol İş Başkanlar Kurulu Toplantısı Yapıldı

Petrol İş sendikasının 27. Dönem 8. Olağan Genişletilmiş Başkanlar Kurulu Toplantısı Margi Otel’de yapıldı. Petrol İş Sendikası Genel Başkanı Mustafa Öztaş, Genel Merkez Yöneticileri Ali Ufuk Yaşar, Mehmetullah Sözen, İbrahim Doğan Gül, Ahmet Karaca ile Türkiye genelinde Petrol İş Şube Başkanı ve Yardımcıları katıldı. Toplantıda konuşan Petrol İş Sendikası Genel […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp