TANRIKULU; “ OKULLAR AÇILIYOR SÜRÜCÜLER DİKKAT!”

admin

 

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu okulların açılması öncesinde sürücülere ve yayalara uyarıda bulunarak trafik kurallarına uyulması önerisinde bulundu.

ertugrul

Edirne yollarının yenilenmesi ve işaretlenmesi ile trafik açısından önemli kolaylıklar sağlandığını belirten Tanrıkulu; “ Önümüzdeki hafta okullarımız açılacak on binlerce öğrenci öğretime başlıyor.  Okulların açıldığı zamanlarda sürücülerimizin trafikte daha dikkatli olmaları gerekir. Yol kenarlarındaki trafik işaretleri çok önemli.  Bu kurallar belli bir deneyim sonucunda uygulamaya konuluyor.Sürücülerimiz bu kurallara uymak zorunda.

Bilindiği gibi, Edirne trafik kuralları uygulanmasında pilot bölge olarak kabul edildi. Bu sürücülerin nerede olursa olsun kurallara eksiksiz uymalarını gerektiriyor.

Evimin yolundayım, trafik kontrol olmaz diye kuralları ihlal etmek sonunda bir ceza ödemenize neden olabilir.  Trafik kurallarını takipte resmi trafik görevlilerinin ötesinde fahri görevlilerin de olduğunu unutmayınız. Edirne’de her an trafik denetimi altında olduğumuzu unutmamalıyız”

MİNİBÜS YOLCU İNDİRME BİNDİRME YERLERİ PARK YERİ DEĞİL

Şehir içi yolcu taşıyan minibüslerin yolcu indirme bindirme yerleri ile ilgili sorunlar devam ediyor. Bazı sürücülerimiz buralarını adeta araçlara park yeri olarak görüyorlar bu yerlerin yanındaki trafik işaretlerini dikkate almıyorlar.

Özel araçlara bu ceplerin park yeri olarak kullanılması yasaktır. Minibüslerin haricinde buralara araçların park etmeleri halinde minibüslerin yolcularını indirmesi güçlükle yapılıyor. Özellikle trafiğin daha da yoğunlaştığı günlerde sürücülerimizin daha duyarlı davranmalarını bekliyoruz” dedi

 

 153 total views,  2 views today

Next Post

ENGELLERİ BİRLİKTE AŞALIM ADLI PROGRAM

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cumhuriyet Spor Salonunda  Engelleri Birlikte Aşalım programı  düzenlendi.Edirne Valisi  Hasan Duruer Gençli ve Spor İl Müdürü Serhat Ocak  Türkiye Jimnastik Federasyonu Başkanı Suat Çelen ,  Mimar Sinan Salonu yanındaki yeni jimnastik salonunda Engelli öğrencilerin yaptıkları gösterileri izledi. Burada bir konuşma yapan Vali Duruer; “ Burası […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp