TANRIKULU ”Orestiada Belediyesi İle Kültürel Etkinlik Yapacağız”

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, sınır şehri olan Edirne’nin komşu ülke belediyeleri ile ikili işbirliği ve ortak kültürel etkinlikler düzenlemesine önem verdiklerini söyledi.

Yunanistan’ın Orestiada Belediyesi’ni ziyaret eden Tanrıkulu, burada Belediye Başkan Yardımcıları Anastasios Papadopoulos ve Maraslis Anastasios ile görüştü. Edirne Belediyesi olarak birçok kültürel etkinlik düzenlediklerini belirten Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, bu etkinliklere Orestiada Belediyesi’ni de davet etmek istediklerini, ancak bu etkinliklerin dışında Orestiada Belediyesi ile ayrı bir etkinliği de gerçekleştirmeyi arzuladıklarını kaydetti. Orestiada Belediye Başkanı Dimitris Muzas’ın bir süre önce Edirne Belediye Başkanı Hamdi Sedefçi ile yaptığı görüşmede ortaya çıkan bu ortak çalışma fikrini kısa sürede hayata geçirmek için Orestiada’yı ziyaret ettiğini kaydeden Tanrıkulu, “Bizler aynı coğrafyayı paylaşan, aynı kültürün içinde olan toplumlarız. Dostluk ve işbirliğine önem veriyoruz. Bu nedenle de ortak paylaşımlar sergilemeliyiz. Her ne kadar arada sınır olsa da birbirine 20 dakika uzaklıktaki bu iki belediyenin başta kültürel işbirliği olmak üzere birbiriyle ortak paylaşımlar sergileyeceği çalışmalar yapmasını hedefliyoruz. Bunun için de üzerimize düşen görevleri gerçekleştirmek ve halklarımıza bunu göstermek istiyoruz” dedi.

Orestiada Belediye Başkan Yardımcıları Anastasios Papadopoulos ve Maraslis Anastasios da, bu işbirliğine hazır olduklarını belirterek, “Bizler de bu ortak çalışmanın gerçekleşmesinden memnuniyet duyacağız. En kısa sürede iki belediyenin bu işbirliğini hayata geçirmesinde gereken çalışmaları yapmak istiyoruz” şeklinde konuştu.

Orestiada Belediyesi’nden Kültür Müdürü Ani Roropulo ile Edirne Belediyesi Avrupa Birliği ve Uluslararası İlişkiler Birimi Sorumlusu Selim Bilginkaya’nın da katıldığı görüşmede, önümüzdeki hafta Orestiada’dan bir heyetin Edirne’yi ziyaret ederek ortak etkinlik için tarih belirlemesi kararlaştırıldı.ORESTIADA

 177 total views,  2 views today

Next Post

O İnsanlarımızı Gördükçe Utanmalıyız..!

Eski İstanbul Caddesinin Saray Oteli yanında trafik ışıklarının bulunduğu noktada köye gidecek minibüslerini bekleyen her yaşta insanlarımızı gördükçe içim sızlıyor. Yaz kış,  soğuk sıcak havalara aldırmadan duvarın dibinde ulaşım araçlarını bekleyen bu insanlarımızın durumu kimsenin dikkatini çekmiyor mu? Yaşlı kadınlar çocuklar saatlerce araç burada duvar diplerinde araçlarının gelmesini bekliyor. O […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp