Tanrıkulu, “Zabıtamız Edirnelilerin Hizmetinde”

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu zabıtanın 188. Kuruluş yıldönümü nedeniyle yaptığı açıklamada, 1-7 Eylül tarihleri arasında Zabıta Haftasının kutlandığını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü. “ Edirne Belediyesinde görevli 60 zabıtamız bulunuyor. Zabıtalarımız çevre biriminde, sağlık biriminde, temizlik biriminde görev yapıyorlar.  Fedakârca görev yaptıkları için zabıtamıza teşekkür ediyorum. Bütün zabıtada çalışan arkadaşlarımın zabıta haftasını kutluyorum. Edirne Belediyesi zabıta ekipleri 07-24.00 saatleri arasında görev yapmaktır. Zabıtamız da görev anında  elinden geldiğince bilgisi ve deneyimini kullanarak halkımıza en iyi hizmeti veriyor. Bütün sorun halkımızın güvenini sağlamak, rahat bir ortamda yaşamasını sürdürmelerine destek vermektir. Başta Zabıta Müdürümüz Mustafa Zogo olmak üzere, tüm zabıta ekiplerimiz halkla çok iyi diyalog içindeler. Zabıta ekiplerimiz Esnaflarımıza her türlü yardımı sağlamaktadır. Zabıtamızın halka bu olumlu yaklaşımı halkımızca da çok olumlu karşılanmaktadır. Bu duygularla Zabıta haftasını kutluyor başarılar diliyorum “ dedi.

tanrıkulu açıklama

HIZ YAPMAK İSTEYENLER DİKKAT!

Tanrıkulu, özellikle akşam saatlerinde Şehrin merkezinden geçen D-100 karayolunda, trafiğin yoğun olmadığı saatlerde, bazı sürücülerin bu yolu bir yarış pisti gibi düşündüklerini belirterek, şunları söyledi. “Bu sürücüler kulakları rahatsız edercesine gürültülü bir şekilde, yoldaki hız limitini aşarak yarış yapıyorlar. Bilindiği gibi sürat her zaman felaketin habercisidir. Şehir içinde de 50 Km’nin üzerinde hız yapılmaması gerekir. Trafik ciddi bir iştir. Trafik kurallarına uymayanlar birçok sorunla karşılaşır. Trafik kazaları genellikle trafik kurallarına uymamaktan ve aşırı süratten kaynaklanmaktadır. Sürücülerimiz bu yolun yarış pisti olmadığı,  normal bir kara yolu olduğunu akıllarından çıkarmamalıdırlar” uyarısında bulundu.

tanrıkulu açıklama (1)

 

 193 total views,  2 views today

Next Post

Kan Ver Sağlık Bul Hayat Kurtar

T.C. Edirne Belediye Başkanlığı, Edirne Emniyet Müdürlüğü ve Kızılay Edirne Şubesi ortaklaşa kan bağışı kampanyası başlattı. Kan Bağışı Kampanyası nedeni ile Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul TANRIKULU, Belediye Zabıta Müdürü Mustafa ZOGO, Kızılay Şube Müdürü Ferdane ÖZBAŞ, Kızılay Kan Merkezi Müdürü Dr Türkan ÇAYÜLKÜ, Kan Bağışçısı Kazandırma Uzmanları Şennur EVCİ […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp