TANRIKULU”Etus Sittemi İle Mal Sahipleri Borçlarını Ödeyebilecek”

admin

Edirne Toplu Ulaşım Sisteminde kartlı sisteme geçiş sürecinde, paralı binişlerin 15 Nisan 2013 tarihinde tamamen kaldırılmasının ardından, ilk günün nasıl geçtiği konusunda ETUS şoförleri ile bilgi alışverişinde bulunuldu.

 

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Belediye Meclis Üyesi ve Trafik Komisyon Başkanı Hakan İnci, Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun ve ETUS Başkanı Serkan Oltandiken’inde katıldığı toplantıda, ETUS şoförlerinin paralı binişin kalkması ile birlikte vatandaşların tepkileri ile ilgili değerlendirmelerde bulunuldu.

Belediye Ulaşım Hizmetleri Müdürü Erdal Uygun, toplantı hakkında şu bilgileri verdi: “Paralı binişlerin kaldırıldığı ilk günün nasıl geçtiği konusunda ETUS şoförü arkadaşlarımızla sohbet ettik. Bizlerde bundan sonraki günlerde paralı binişin kalkması ile ilgili olarak şoför arkadaşlarımızın vatandaşa daha ılımlı yaklaşmaları konusunda önerilerde bulunduk. Çıkabilecek provokasyonlara karşı şoförlerimizin iyi niyetine ve sabrına ihtiyacımız olduğunu ifade ettik.”

“BEKLENEN KARAMSAR HAVA YOK”

Belediye Meclis Üyesi ve Trafik Komisyon Başkanı Hakan İnci, 15 Nisan 2013 tarihi itibariyle, meclis kararı ile Edirne Ulaşım Sisteminde paralı binişlerin tamamen kaldırılmasının ilk gününde, beklenen karamsar havanın oluşmadığını belirtti.

İnci, “15 Nisan itibari ile paralı binişleri kaldırdık. Sistemin yaşayabilmesi için bu gerekliydi. Mal sahibi arkadaşlarımız kartlı binişte oluşacak havuz sisteminden paylarını alacak, borçlarını oradan gelecek para ile ödeyecek. Bu nedenle ivedilikle kartlı sisteme geçişin tamamlanması gerekiyordu. Devletin vergisini alabilmesi açısından ve belediye olarak bizlerin sistemi kontrol edebilmemiz aksaklıkları ivedilikle tespit edebilmemiz açısından paralı binişlerin ortadan kaldırılması gerekli idi. Sistemin işlevinin hızlanması ile birlikte hangi duraklarda beklemeler, yığılmalar oluyor gibi sorunlara daha çabuk çözüm bulabileceğiz.

İlk gün, şoförlerimiz muhtemelen tepkiler almıştır. Ancak, şoför arkadaşlarımızın vatandaşa ılımlı yaklaşımı ile bu süreci daha az sancı ile atlatabileceğimizden eminiz.” dedi.

“BİRBİRİMİZİ EĞİTTİKÇE BAŞARIYA ULAŞACAĞIZ”

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, sistemin işlevliğini sorunsuz hale getirmek adına ETUS şoförlerine eğitimlerin düzenli olarak devam ettiğini ifade ederek, “gelişen çağa ayak uydurabilmek için birbirimizi eğitmek zorundayız. Ve birbirimizi eğittikçe başarıya ulaşacağız.” dedi.

Tanrıkulu, “Artık gelişen teknoloji ile birlikte sizlerin en ufak hatası bizlere mail yoluyla olaydan en fazla 10 dk sonra bizlere ulaştırılıyor. Bu sistemin ilk günlerinde bizlerin mail kutuları her gün şikâyet mailleri ile doluyordu. Gün geçtikçe bu mailler azalmaya başladı. Bu da bir anlamda sistemin olumlu bir şekilde ilerlediğini gösteriyor. Zor bir süreçti. Bunu en başından biliyorduk. Başkanımız Hamdi Sedefçi’de bunun farkındaydı ve risk aldığımızın farkında idi. Ancak Edirne Halkı’nın en iyisine kavuşmasını istiyordu ve bu sistemin tüm zorluklarına ve tüm provokasyonlara göğüs gererek sürecin ilerlemesini bekledi. Ve 15 Nisan itibari ile de ETUS sisteminde ciddi bir adım daha atılarak, ulaşım sürecinde çözüme varılma noktasına az bir süreç kaldı.” diye konuştu.IMG_5295

 271 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Çocuk Sitesi, Güneş Enerjisi İle Isınacak

Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Bulgaristan’ın Burgaz iline bağlı Straldzha Belediyesi arasında imzalanan sınır ötesi işbirliği projesi kapsamında korunmaya muhtaç durumdaki kişilerin barındıkları mekânlarda birtakım iyileştirmeler yapılacak. Proje kapsamında Edirne Çocuk Sitesi’nin sıcak su ihtiyacı da güneş enerjisi ile karşılanacak. Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp