TANRIKULU’NDAN “AŞI OLUN” UYARISI

admin

Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Belediyesi olarak toplum sağlığını korumak için dezenfekte çalışmalarının devam ettiğini belirterek, aşı sırası gelen vatandaşlara “Mutlaka aşınızı olun” uyarısı yaptı.Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Dr. Ertuğrul Tanrıkulu, pandeminin ilk gününden bu yana Edirne Belediyesi olarak, dezenfekte çalışmalarına başladıklarını ve o günden bu güne dezenfekte çalışmalarına hız kesmeden devam ettiklerini söyledi. Cadde ve sokaklar, apartmanlar, siteler, muhtarlıklar, marketler, işyerleri ibadethaneler, toplu ulaşım araçları, parklar gibi tüm yaşam alanlarının periyodik olarak dezenfekte edildiğini belirten Tanrıkulu, kullanılan dezenfektelerin de insan sağlığına herhangi bir olumsuz etkisinin bulunmadığını ifade etti.

Vatandaşlardan da tedbiri elden bırakmamasını isteyen Tanrıkulu, “Lütfen hepimizin sağlığı için maske, mesafe ve temizlik kurallarına uyalım. Bizler toplumsal alanları dezenfekte ederek, virüs yükünü azaltmayı amaçlıyoruz. Çünkü virüs yükü arttıkça insanların COVİD-19’a yakalanma riski de artıyor. Kullanılan dezenfekte malzemeleri de üniversitede üretilen ve insan sağlığına zarar vermeyen maddeler. Biz bütün alanları dezenfekte ediyoruz. İl Özel İdare ile birlikte yaptığımız çalışmalarla halkımıza sağlıklı bir hizmet sunuyoruz. Son 2-3 aydır bulaşın en çok ev ziyaretlerinden kaynaklandığı tespit edildi. Vatandaşlardan ricamız ev ziyaretlerinde bulunmamaları. Biraz daha dişimizi sıkacağız ve aşı olmaya devam edeceğiz. Sırası gelenler lütfen aşılarını olsunlar. Aşılarını muhakkak yaptırsınlar. Bu savaştaki en önemli silahımız aşı. Aşının hızlı bir şekilde yapılması toplumsal bağışıklığı da sağlayacak” dedi.

 2,874 total views,  76 views today

Next Post

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÜROLOJİ HEKİMLERİ, LAPAROSKOPİK CERRAHİDE DÜNYADA BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİ

Başarılı operasyonlar ve uygulanan tedavi yöntemleri ile Bölgenin ve Balkanlar’ın sağlık alanında öncü kuruluşlarından olan Trakya Üniversitesi Hastanesi, dünyada bir ilke imza attı. Trakya Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde, sağ böbreği normalde olması gerekenden farklı bir yerde bulunan ve aynı böbreğinde tümör tespit edilen hasta, Trakya Üniversitesi Üroloji Bölümü […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp