7 yıl İl Gençlik Kolu Başkanlığı, 2 dönem İl Yönetim Kurulu Üyeliği, 2 dönem İl Başkanlığı gibi çok önemli görevlerde bulunan ve Partinin her kademesinde görev alan tabanın sevdiği isim Fevzi Pekcanlı delegelerin büyük desteği ile 3. Kez İl Başkanı seçildi.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-6-1024x768.jpeg

CHP 37. Olağan EDİRNE İL KONGRESİ Edirne Margi otel’de büyük bir katılımla gerçekleşti. Parti örgütünün Muhteşem organizasyonu ile dizayn edilen Kongre Salonu delegelerin büyük takdirini topladı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-22.jpg


Merhum CHP Edirne Milletvekili ERDİN Bircan ve CHP geçmiş dönem Edirne İl Gençlik Kolları Başkanı Halil İnağ’ın fotoğraflarını da salonda kürsünün yanına koyan Parti Yönetimi “EDİRNE SENİ UNUTMADI.. UNUTMAYACAK” yazdı.
İl Kongresine CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Tekirdağ Milletvekili İlhami Özcan Aygün, Kırklareli Milletvekili Turabi Kaya, Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, İlçe Belediye Başkanları, İlçe Başkanları, Merkez İlçe Başkanı Av. Burak Güngörmedi, Kadın Kolları Başkanı, Önceki Dönem Milletvekilleri ve Milletvekili Adayları, Önceki Dönem İl Başkanları, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis üyeleri ve çok sayıda parti delegesi katıldı.
CHP 37. Olağan İl Kongresinde 3. Defa aday olan Fevzi Pekcanlı (Mavi liste) ile CHP’den Önceki Dönem Belediye Meclis Üyesi olan Serkan Liznak’ın (Beyaz Liste) listeleri yarıştı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başlayan Kongrede günün konuşmaları yapıldı.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-26.jpg

EN ÇOK DELGE EDİRNE MERKEZDE
32 si doğal seçilmiş, 520 delege başkanını seçmek için sandık başına gidip oyunu kullandı. lçelere göre delege dağılımı şu şekilde gerçekleşiyor:
Merkez 227, Uzunköprü 83, Meriç 18, Enez 17, Havsa 26, Süloğlu 6, Lalapaşa 6, Keşan 105, İpsala 3.
2 ayrı sandığın oy kullanımı için kurulduğu kongrede; 1 Numaralı sandıkta, Merkez, Meriç, Süloğlu ve Lalapaşa; 2 Numaralı sandıkta ise Enez, İpsala Havsa, Keşan ve Uzunköprü delegeleri oy kullandı.
Saatler 17.00’yi gösterdiğinde oy kullanma işlemi sona erdi. Sandıklar açıldı ve sayıma geçildi.
Pekcanlı 3 . kez İl Başkanı
520 delegeden 506 delegenin oy kullandığı Genel Kurulda Başkanlık seçimini, seçime mavi liste ile giren Fevzi Perkcanlı 313 oy alarak kazanan taraf oldu. Seçime beyaz liste ile giren Serkan Liznak ise 193 oy aldı.
Oy sayımının sonlarına doğru İl Başkan Adayı Serkan Liznak ekibi ile birlikte ayağa kalkarak rakibi Mevcut Başkan Fevzi Pekcanlı’yı tebrik etti.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-7-1024x768.jpg

Seçim sonunda Başkan Recep Gürkan ile sevinicini paylaşan İl Başkanı Pekcanlı’yı İlçe Belediye Başkanları ve Salondaki delegeler tebrik etti. Burada Basına açıklama yapan Pekcanlı; “ Bütün partililerime 11 bin üyemin tamamına, hiç kimseyi ayırmadan, partimizi daha da büyütmek ve iktidara yürümek için, bundan sonra çalışmaya devam edeceğiz. 3. dönem İl Başkanlığını kazandım ve 3. dönem Kurultay Delegesiyim. CHP’nin Edirne Örgütünde böyle bir tarih yok. Ben 42 yaşındayım ve şu anda çok duygu yüklüyüm. Yolumuza devam edeceğiz. Bütün herkese çok teşekkür ediyorum. Eksiklerimiz vardı tamamladık ve tamamlayacağız. Daha çok çalışacağız. İnşallah Bu dönem Kurultayla beraber, belki de kurultayda daha büyük ufuklara yelken açmak isteyeceğim. Önümüzdeki dönemde partimizi en iyi şartlarda iktidara hazırlamak için elimizden geleni yapacağız. Serkan arkadaşım da benim arkadaşımdır. Bu yolda beraber yarıştık. Biz rakip değiliz. Yol arkadaşıyız. Ben hiç bir zamanda tek adaylı bir seçimden yana olmadım. Hiç bir zamanda tek adaylı bir seçimden göreve gelmedim. Hakkımızda hayırlısı olsun.” dedi.
İl Başkanı Pekcanlı’nın yönetim kurulu şu isimlerden oluştu; Türker Altıerler,Murat Aran,Oğuz Atasayarlar, Fatma Bayko, Anıl Çetin Buğra, Özge Çınar, Cenk Ergülen, Ahmet Erken, Şenol Geçmiş, Samet Kahraman, Emel Kara Geçkinci, Fevziye Kirezci, Murat Milon, Ulaş Özgen, Emin Savran, Erdinç Şengör, Zafer Sünter, Rasim Şahin, Bahar Şevik, Korcan Tuna.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-13.jpg

İl Disiplini: Recebiye Atik, Cengiz Başyurt, Hüsnü Bulut, Yağmur Ayten Kara, Halim Oduncu, Hakkı PEKGÖZ, Mustafa Sarıcan, Mustafa Kemal Şenoloğlu, Feridun Tunca
Kurultay Delegeleri; Fevzi Pekcanlı, Recep Gürkan, Özlem Becan, Burak Güngörmedi, Özkan Günenç, Erol Dübek, Muammer Çetiner, Mehmet Ormankıran.

Bu görsel boş bir alt niteliğe sahip; dosya adı fevzi-pekcanlı-il-başkanı-chp-edirne-kongre2-7-1024x576.jpeg
edf