Tarihe Köprü Projesi devam ediyor

admin

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Emniyet Müdürlüğü tarafından polis-öğrenci ilişkilerini geliştirmek, kuruma olan güveninin artmasını sağlamak, aynı zamanda tarihi değerlerini bilen ve öğrenme isteği olan öğrenciler için Edirne ve Çanakkale illerindeki tarihi ve kültürel mekânlara düzenlenecek seyahatleri kapsayan “Tarihe Köprü” isimli proje hazırlandı.

tarihekopru01

25.04.2013 günü basına tanıtımı yapılan projede ilk gezi programı, 27-28/04/2013 günlerinde Trakya Üniversitesi Rektörlüğünce seçilen görevli ve öğrenci kafilesi ile Edirne İl Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü görevlilerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

tarihekopru02

02-03/11/2013 günlerinde ikincisi ve 09-10/11/2013 günlerinde de üçüncüsünün gerçekleştirilmesi düşünülen gezi programları, planlanan tarihlerde farklı öğrenci kafileleriyle, Emniyet Müdürlüğü Meriç Sosyal Tesislerinde (Polis Bahçesi) verilen kahvaltıyla başlamış, tanışma ve konuşmaların akabinde kafile olarak ilimizin tarihi mekânlarından Hıdırlık Tabyaları, İkinci Beyazıt Külliyesi ve Sağlık Müzesi, Şükrü Paşa Anıtı ve Tabyaları, Dar-ül Hadis Camii, Selimiye Camii, Eski Camii, Üç Şerefeli Camii gezilmiş, diğer tarihi mekânlarımız hakkında da rehberimiz tarafından bilgilendirmeler yapılmış, gezilerimizin Çanakkale ayağında, 57. Alay Şehitliği, Anzak Koyu, Ertuğrul Koyu, Çanakkale Şehitler Abidesi başta olmak üzere bütün Şehitlikler rehberimiz eşliğinde gezilerek projemizin ikinci ve üçüncü turları tamamlanmıştır. Tarihe Köprü Projesi kapsamında dördüncü ve son tur 2014 yılı Mart ayında planlanmaktadır. Öğrenciler tarafından yoğun ilgi gören gezi programlarımızda, öğrenci-polis arasında kaynaşma sağlanarak karşılıklı sevgi saygı temelleri atılmış, aile sıcaklığında, pozitif duyguların oluştuğu yararlı bir etkinlik olmuştur.

tarihekopru08

 

 

 73 total views,  2 views today

Next Post

Edirne Belediyesi’nde görev değişikliği Nihan Akdere Yerine Sürpriz isim..

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Edirne Belediye Başkanlığı Basın Bürosundan yapılan yazılı açıklamada, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Mimar Nihan Akdere’nin emekliliğin ardından boşalan Başkan Yardımcılığı görevine, 21 Kasım 2013 tarihi itibari vekâleten Hüsnü Güler’in ve Fen İşleri Müdürlüğüne de Sunay Ciğerci’nin getirildiği bildirildi. Edirne Ajans […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp