TARİHİ BİNA CAYIR CAYIR YANDI…

admin

Edirne İl Müftülüğü hizmet binası gece yarısı saat: 02.30 sularında çıkan yangın sonucu küle döndü.

Selimiye gölgesinde Edirne İl Müftülüğüne hizmet veren tarihi bina sebebi henüz belli olmayan bir nedenle çıkan yangın sonucu kullanılamaz hale geldi.

Edirne İl Müftülüğünün ana binasında çıkan yangına anında müdahale eden Edirne İtfaiye ekipleri tarafından söndürme çalışmaları gece boyunca devam etti.

Bodrum, giriş ve üst kattan oluşan binanın içinde bulunan bilgisayarlar, masalar, ve kütüphane de yanarak kullanılamaz hale geldi.

İLK AÇIKLAMAYI İL MÜFTÜSÜ YAPTI

Edirne İl Müftüsü Alettin Bozkurt yaptığı açıklamada;
Bu gece saat 02.30 ile 03.00 arasında henüz bilinmeyen bir sebeple çıkan yangın sonucunda üstü ahşap olan Müftülüğümüzün ana binası tamamen yanmış bulunmaktadır. Binamız, bodrum giriş ve üst kattan oluşuyordu içinde bilgisayarlar, masalar ve kütüphane mevcuttu.
Bilgilerinize, Hepimize çok geçmiş olsun” dedi.

Yangının çıkış sebebi ile ilgili soruşturma başlatıldı.

 1,547 total views,  2 views today

Next Post

TÜRKSOY’DAN PROF. DR. ERHAN TABAKOĞLU’NA ABAY NİŞANI

Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, doğumunun 175. Yılı nedeniyle Türk coğrafyasında kutlanan 2020-Abay Kunanbayev Yılı’na katkı sunan kişilere TÜRKSOY tarafından takdim edilen Abay Nişanına layık görüldü. Edebiyat Fakültesi Abay Kunanbayev Köşesi’nin oluşturulmasında göstermiş olduğu çaba ve katkılardan ötürü TÜRKSOY Genel Sekreteri Düsen Kaseinov tarafından Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp