Tarihi Bina Tehlike Saçıyor

admin

Her an Yılkılması An meselesi

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com

Edirne merkez Dilaverbey Mahallisi Cumhuriyet Caddesi üzerindeki tarihi ahşap bina çatısı caddeye doğru eğilmiş durumda. Her an caddeye yıkılacak vaziyette. Her gün yüzlerce insanın altından geçtiği tarihi binanın yıkılması an meselesi. Edirne Valisi Hasan Duruer’in Edirne’de yaptığı güzel çalışmalarına dikkat çeken vatandaşlar bu işi ancak sauın valimiz çözer. Bu bina her an yıkılabilir. Birinin bu bina yüzünden can vermemesi ve bir ocağın sönmemesi için valimiz gereken çalışmayı yapmalı uyarısında bulundular.  Binanın yanındaki caddeden her gün yüzlerce insanın gelip geçtiği tarihi binanın bu durumda kalmasının insanlar için büyük tehlike oluşturduğunu belirten mahalle sakinleri. Birbirinden güzel tarihi binalarımızın göz göre göre yok olmasına yıkılmasına göz yumuyoruz.

yıkılacak-bina

GEÇMİŞİN MİRASINA SAHİP ÇIKMAYANIN GELECEĞİ OLMAZ

Bu ihmal tarihimize ata mirasına haksızlık olmuyor mu? Devletimizin bu güzel cumbalı ahşap evleri restore etmeye gücü mü yok? Turizm açısından da önemli bir imkan olan tarihi ahşap yapıların restore edilerek gelecek kuşaklara aktarılmasını istiyoruz.

yıkılacak-bina2

Yetkilileri buradan bir kez daha uyararak, Kaleiçi’ndeki tarihi dokuya sahip çıkmalarını, geçmişine sahip çıkmayan milletlerin geleceği de olmayacağını hatırlatmak istiyoruz” uyarısında bulundular.yıklıacak bina-kaleiçi-edirne yıklıacak bina-kaleiçi-edirne (1)

 

 

 147 total views,  2 views today

Next Post

Şirketlerin sermaye artırımında son gün 14 şubat 2014

ETSO Yönetim Kurulu Başkanı  Recep Zıpkınkurtve Ticaret Sicil Müdürü İsmail Eser imzası ile yapılar açıklamaya göre,14 Şubat 2014 tarihine kadar, anonim şirketlerin en az 50 bin lira, limited şirketlerin ise en az 10 bin lira sermayeli olması gerekmektedir.               6103 sayılı Yürürlük Kanununun 20’nci maddesine göre, anonim ve limited […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp