Tarihi Bina Zamana Yenik Düştü

admin

                              Tarihi Bina Zamana Yenik Düştü

 

Kaleiçi Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan tarihi ahşap bina zamana yenik düşerek yıkılmaya başladı.

Metruk halde harabe halinde olan ve kullanılmayan tarihi bina alt katlarındaki tahta ve taşıcı direklerin yakacak telaşına düşen vatandaşlar tarafından alınmasının ardından çökmeye başladı.

 

     Dün öğle saatlerinde bir bölümü çöken tarihi bina polisi ve itfaiye ekiplerini harekete geçirdi.

     İhbar üzerine olay yerine giden polis ekipleri çöken binanın çevreye zarar vermemesi için etrafını şeritlerle çevirerek yolu trafiğe kapattı.

      Anıtlar kurulundan haber veren polis ekipleri tarihi bina önünde önlem alınması içinde Belediye ekiplerine haber verdi. Belediye ekipleri evin etrafında önlem alırken Anıtlar kurulundan gelen ekipte binada inceleme yaptı. Çöken tarihi binanın tahtaları ise vatandaşlar tarafından sökülerek götürüldü.

 234 total views,  2 views today

Next Post

Trafik Işıkları Trafiği Kilitledi

Trafik Işıkları Trafiği Kilitledi   Londra Asfaltı üzerindeki trafik ışıklarındaki arıza uzun süren kuyruklar oluşmasına yol açtı. Arıza, belediye ekipleri tarafından giderilirken trafik ekipleri de bölgeye gelerek trafiğin düzenli bir şekilde akmasını sağladı. Ordu Evi Kavşağı’ndaki trafik ışıkları öğleden sonra arıza yaptı. Oluşan arıza nedeniyle Londra Asfaltı’nda trafik karıştı. Arıza […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp