Tarihi çarşılar Kırkpınar’a hazır

admin

Tarihi çarşılar Kırkpınar’a hazır (1)

 

 

 

 

 

 

 

Edirne’nin sembolü olan tarihi Alipaşa, Arasta ve Bedesten çarşıları Kırkpınar öncesi tüm hazırlıklarını tamamladı. Kırkpınar’ın tanıtımında çarşı esnaflarına büyük görev düştüğünü belirten çarşı esnafları;”Bizler de bu bilinçler bir yanda gelen esnaflarımıza mallarımızı pazarlayacak diğer yanda da Edirne’mize Kırkpınar nedeniyle gelen yerli ve yabancı misafirlerimize Edirne’mizin güzelliklerini tanıtacağız. Esnaflarımız her zaman bu görevini yapıyor.

Tarihi çarşılar Kırkpınar’a hazır (2)

 

 

 

 

 

 

 

Çünkü Edirne ile tarihi çarşılarımız, camilerimiz ve Kırkpınar kentimizin sembolüdür. Edirne’nin güzelliklerini tamamlar. Edirne bir turizm kenti olacaksa tüm esnaflarımıza güzel tarihi şehrimizi tanıtmak konusunda görevler düşmektedir. Tüm Edirnelilerin aynı bilinç içinde hareket etmelerini bekliyoruz.

Tarihi çarşılar Kırkpınar’a hazır (3)

 

 

 

 

 

 

 

Bizim için dünyanın en eski spor organizasyonu olan Olimpiyatların ardından ikinci sırada gelen kırkpınar’ı en iyi şekilde tanıtmak yüz akı ile bu kültür ve spor etkinliğinin gerçekleşmesini sağlamak hepimizin ortak gururu olacaktır. Bu arada Kırkpınar etkinlikleri için gelen vatandaşlarımızın güreş izlemeleri dışında tarihi çarşılarımızı da gezip görmelerini tavsiye ediyoruz. Böylece Edirne’nin tarihi ve turizm yönünden çok özel bir kent olduğunu göreceklerdir” değerlendirmesinde bulundular.

 

 67 total views,  2 views today

Next Post

TEOG kayıtları için elektrik camiden çekiliyor

              CHP Edirne Milletvekili ve Genel Başkan Başdanışmanı Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Edirne Merkez’de borçları nedeniyle elektrikleri kesilen okullar ile ilgili bir açıklama yaparak 10 gün sürecek TEOG kayıtlarının başlamasına rağmen halen okullara elektrik verilememesinin kabul edilemeyecek bir durum olduğunu belirtti. Gaytancıoğlu;  “Bugün 10 […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp