Tarihi Eserleri Yurtdışına Kaçırırken Sınırda Yakalandı

admin

Edirne’de Bulgaristan’a açılan Hamzabeyli sınır kapısından yurtdışına çıkış yapmak isteyen TIR sürücüsünün üzerinde yapılan aramada montunun cebinde iki adet mermer heykel başı ele geçirildi. Olayla ilgili olarak TIR sürücü M.S gözaltına alındı.
Edirne Emniyet Emniyet Müdürlüğü KOM ekipleri ve Trakya Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü Hamzabeyli Gümrük Muhafaza ve Kaçakçılık Bölge amirliği ekipleri ihbar üzerine Hollanda’ya gitmek üzere Hamzabeyli sınır kapısına gelen M.S idaresinde TIR aracında ve sürücünün üzerinde arama yaptı. Ekipler yaptıkları aramada TIR sürücüsü M.S nin montunun ceplerinde 2 adet mermerden yapılmış heykel başı ele geçirdi.
Olayla ilgili olarak TIR sürücüsü M.S. tarihi eser kaçakçığından gözaltına alındı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

 248 total views,  2 views today

Next Post

Çalışan Takdir Edilmeli

Edirne  İl Genel Meclisi  Encümen Üyelerinin son aylarda köylerle ilgili olumlu çalışmalar yaptığı duyumunu aldım. Encümen üyelerinin bana naklettiğine göre. Bugüne kadar köylerde sorun yaratan ve bir türlü çözüm bulunamayan sorunlara el atılmış. Örneğin köy evlerinde yapılacak küçük çaplı onarımlar için bazı müeyyideler uygulanıyor. Bunun için   izin almak gerekiyordu.  Köy […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp