Tarihi günde tarihi Edirne gezisi

admin

Edirne’nin Kurtuluş gününde 4. Sınıf öğrencileri Edirne Gezisi düzenledi. 25 Kasım Pazartesi günü okulda kahvaltı ile başlayan gezi, Şükrü Paşa Anıtı ziyareti ile devam etti.

derhat-koleji-gezi (1)

Sarayiçi’ nden geçip, Beyazıd Külliyesi’ nin farklı bölümlerini görme imkânı bulan öğrenciler, hazırlanan sunumla şifahaneyi, tıp medresesini yakından tanıma fırsatı buldu. Öğle yemeğinden sonra Selimiye Külliyesi’ ni heyecanla gezdi. Edirne Gezisi Meriç Nehri kenarındaki belediye çay bahçesinde içilen çaylarla, oraletlerle son buldu. Sınıf Öğretmeni Ferhat Kılavuz: Gezimizdeki amacımız; öğrencilerimizde tarih bilincini oluşturmak, Şehirlerin Sultanı ve Sultanların Şehri Edirnemiz’i öğrencilerimize tanıtmaktı. Amacımıza ulaştığımızı düşünüyorum. Merak ve heyecanın zirvede olduğu gezimizin öğrencilerimizde kalıcı bir etki bırakacağını ümit ediyorum, dedi.

derhat-koleji-gezi
derhat-koleji-gezi (2)

 

 249 total views,  2 views today

Next Post

Ak Parti Aday Adayları Serhad Birlik’i ziyaret etti

EDİRNE AJANS HABER MERKEZİ / 214 24 04 / edirneajans@hotmail.com Adalet ve Kalkınma Partisi Edirne Merkez İlçe Başkanı Mehmet Özülkü beraberinde, Edirne Belediye Başkanlığı aday adayları Prof.Dr.Ahmet Günşen ve Tuna Bekleviç il merkezinde gezilerine tüm hızıyla devam ediyor. Önceki gün kurumları gezen eden Adaylar aynı gün Serhad Birlik Yönetimini yeni […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp