Tarihi Karaağaç Mahallesi’nde Çevre Kirliliği

admin

Kurtuluş Savaşı sonrası Lozan Antlaşması ile Yunanlılardan aldığımız, bölgemizin  sebze meyve merkezi  tarihi  Karaağaç mahallesi girişinde Buzhane yanındaki köprü ve çevresi  çöplükten farksız.

Pazarkule yoluyla Edirne’ye giriş çıkış , yapan  turistler bu  kötü görüntülerle karşılaştırıyor. Adeta mikrop  yuvası haline gelen köprü altı, Edirne’mizin en güzel yerlerinden birisi olarak bilinen tarihi Karaağaç Mahallesi’nin  bu güzel görüntüsüne hiç yakışmıyor.

Böyle turistlik yolların çevresinin görüntüsünün daha düzenli ve bakımlı  olması gerektiğini belirten vatandaşlar, Mahalleden kalkan minibüslerin yakınında bulunan bu  kirli  görüntülere fırsat verilmemeli. İlimizin sınır  yerleşim alanları, bizim vitrinimiz gibidir.Oralara daha fazla özen göstermek zorundayız.

EDİRNE’YE YAKIŞAN GÖRÜNTÜ OLMALI

Karaağaçlı vatandaşlarımızın da yerleşim alanı içinde ve çevresinde  bu tür kirli alanların bulunmasını tepki göstermelidir. Bir Dünya  Kültür Mirası olacak kentimizde herkes üzerine düşen görevi yapmak zorundadır.

Bu yönde  çok duyarlı olmamız hepimizin yararına olacaktır.Edirnelilere de yakışan budur “dedilerDSC_9714

 180 total views,  2 views today

Next Post

Cesedi Metruk Evde 4 Yıl Sonra Bulunan Gencin Katili 6 Yıl Sonra Yakalandı

Edirne’de 6 yıl önce öldürülen ve cesedi 4 yıl sonra metruk bir binada bulunan gencin katil zanlısı yakalandı. Edirne’de 4 Mayıs 2011 tarihinde Eski İstanbul Caddesi üzerindeki metruk bir binada erkek cesedi bulundu. Yapılan ilk incelemenin ardından ceset, kimliğinin tespiti için Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. Yapılan incelemelerde cesedin o dönem […]
EDİRNE AJANS İLETİŞİM
WhatsApp